24h Le Mans – Bezchybný úvod závodu pro Toyotu

24h Le Mans – Bezchybný úvod závodu pro Toyotu

První tři hodiny letošního závodu 24h Le Mans nabídly zajímavou, avšak poměrně poklidnou podívanou. Pořadí na čele zůstává od startu stejné, tedy s T

24h Le Mans – Pomalé nedělní ráno a problémy Rebellionu
Finální pravidla hypervozů představena
Kvalifikace v Le Mans objektivem Jiřího Nezdařila

První tři hodiny letošního závodu 24h Le Mans nabídly zajímavou, avšak poměrně poklidnou podívanou. Pořadí na čele zůstává od startu stejné, tedy s Toyotami na čele startovního pole. Ve třídě GTE Pro je však situace nesmírně vyrovnaná a situace se neustále mění.

Hned od prvních metrů se rozjela obří bitva mezi vozy GTE Pro, do které se zapojily všechny automobilky. Ve dvacáté minutě závodu pak nabídly zajímavý souboj také prototypy LMP1, konkrétně Gustavo Menezes za volantem #3 Rebellion Racing a Vitalij Petrov z posádky #11 SMP Racing.

Zatím se závodu vyhýbají kolize a havárie. Došlo sice na vyhlášení několika žlutých fází, ale jen na krátkou dobu pro vyčištění trati po dvou defektech. Naopak o penalizace není nouze a jeden trest si odneslo i Porsche s číslem 93, které tak místo souboje o vedení muselo zůstat v boxech o 10 sekund déle za nerespektování žluté fáze.

Ve třídě LMP1 vede stále posádka #7 Toyota Gazoo Racing s Kamujem Kobajašim za volantem. Ten má minutový náskok před Fernandem Alonsem, který jede v sesterské osmičce. Třetí příčku zatím drží #3 Rebellion Racing, který už ztrácí na vedoucí Toyotu dvě minuty. Druhý vůz Rebellionu s číslem 1 se naopak potýká s problémy a musel i do garáže.

Mezi prototypy LMP2 je situace mnohem těsnější. Vozy #36 Singatech Alpine Matmut a #26 G-Drive Racing dělí necelá vteřina a půl. Oba týmy navíc každou chvíli čekají pitstopy a výměna jezdců. Slovenský tým ARC Bratislava je v tuto chvíli na posledním 20. místě ve své třídě.

Americký Corvette Racing s posádkou číslo 63 v tuto chvíli vede v rámci GTE Pro, a to s náskokem 12 vteřin na vůz #67 Ford Chip Ganassi Team UK. Celkově se však hned 11 vozů vejde do jedné minuty, což jen ukazuje neuvěřitelnou vyrovnanost. Bohužel vozy Aston Martin z tohoto souboje zcela vypadly.

Dempsey-Proton Racing i nadále drží vedení ve třídě GTE Am. Vůz Porsche 911 RSR s číslem 77 má náskok dvaceti vteřin na soukromý Ford GT v barvách #85 Keating Motorsports na druhém místě.

>> Kompletní výsledky po 3. hodině závodu

LeMans
LeMans
LeMans
LeMans

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0