24h Le Mans – Blíží se finální sprint, do konce zbývají 4 hodiny

24h Le Mans – Blíží se finální sprint, do konce zbývají 4 hodiny

Závěr letošního závodu 24h Le Mans se nezadržitelně blíží a jezdcům v tuto chvíli do cíle zbývají poslední 4 hodiny. Déšť nakonec na okruh nedorazil.

Di Resta absolvuje s United Autosports letošní Le Mans i celou příští sezónu
Férovost v motorsportu, aneb politika se nevyhýbá ani Le Mans
V Le Mans bude letos startovat rekordních 62 vozů

Závěr letošního závodu 24h Le Mans se nezadržitelně blíží a jezdcům v tuto chvíli do cíle zbývají poslední 4 hodiny. Déšť nakonec na okruh nedorazil.

Zatímco se situace ve třídě LMP2 po ránu uklidnila, v nejvyšší kategorii LMP1 naopak došlo k další dramatické události. Bruno Senna musel s vozem #1 Rebellion Racing zamířit do boxů kvůli uvolněné přední části. Mechanikům se problém podařilo vyřešit, ale posádka ztratila pozici vůči druhému vozu Rebellionu s číslem 3.

První místo a celkové vítězství má tak v tuto chvíli v rukou Brendon Hartley za volantem vozu #8 Toyota TS050 – Hybrid s náskokem 4 kol na #3 Rebellion Racing řízený Romainem Dumasem. Třetí příčka zatím patří vozu #1 Rebellion Racing s Gustavem Menezesem.

Vzhledem k šampionátu je ale možné, že trojka ještě přenechá druhou příčku sesterskému vozu Rebellion Racing s číslem 1. Druhá Toyota s číslem 7 mezitím ztrácí na oba Rebelliony celá dvě kola.

Posádka #22 United Autosports i nadále vévodí kategorii LMP2. Filipe Albuquerque má náskok jednoho kola na Antónia Félixe da Costu za volantem #38 JOTA Sport. Na pódiové umístění se nakonec dokázala vrátit ruská posádka #26 G-Drive Racing. Prototyp Aurus 01 – Gibson nyní řídí Jean-Éric Vergne.

Jediný přímý souboj o vítězství v samém závěru by mohl nastat ve třídě GTE Pro. Maxime Martin v tuto chvíli vede s vozem #97 Aston Martin Racing s náskokem přes 40 sekund před Alessandrem Pierem Guidim s Ferrari v barvách #51 AF Corse. Třetí místo nyní drží Nicki Thiim s druhým vozem Aston Martin Racing s číslem 95.

Pro Aston Martin Racing to vypadá velice dobře i v kategorii GTE Am, kde vůz #90 TF Sport stále bezpečně drží vedení. Jonathan Adam má v tuto chvíli náskok celého jednoho kola na Francoisa Perroda s Ferrari v barvách #83 AF Corse. Pódium pak doplňuje Porsche týmu #77 Dempsey-Proton Racing řízený Riccardem Perou.

>> Výsledky po 20 hodinách

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0