24h Le Mans –  Druhá část kvalifikace předčasně ukončena

24h Le Mans – Druhá část kvalifikace předčasně ukončena

Druhá část kvalifikace na letošní závod 24h Le Mans musela být po velké havárii zkrácena o půl hodiny. Přibližně 38 minut před koncem kvalifikace byla

Alonsa těší Buttonův start v Le Mans
24h Le Mans – Bezchybný úvod závodu pro Toyotu
Alex Brundle nastoupí v Le Mans s United Autosports

Druhá část kvalifikace na letošní závod 24h Le Mans musela být po velké havárii zkrácena o půl hodiny. Přibližně 38 minut před koncem kvalifikace byla vyvěšena červená vlajka po nehodě Giorgia Sernagiotta, který viditelně tvrdě narazil se svým vozem #47 Cetilar Villorba Corse LMP2. Naštěstí z nehody odešel po svých.

Nešlo ovšem o jedinou havárii, už předtím vyvěsilo ředitelství závodu na několik minut červenou vlajku, aby traťoví maršálové mohli odklidit části jiného vozu. Do problémů se na chvíli dostala například i Toyota TS050 Hybrid s číslem 7 řízená Mikem Conwayem.

K přílišným zlepšením však nedošlo, rozhodně ne na čele. Nejrychlejší kolo ve druhé části kvalifikace zajel Fernando Alonso za volantem #8 Toyota TS050 Hybrid, ale s časem 3:18.021 zaostával za včerejším nejrychlejším pokusem Kazukiho Nakadžimy o téměř vteřinu. První řadu tak i nadále drží Toyota.

Slavit může ovšem tým CEFC TRSM Racing, který po včerejších velkých problémech konečně dokázal dostat oba vozy na trať a ty zajely reprezentativní časy. Oliver Turvey s vozem číslo 6 zajel čas 3:24.343, o téměř sekundu horší čas pak měl vůz číslo 5. Na startovním roštu by to znamenalo umístění kolem desátého místa.

Zkrácená druhá kvalifikace znamená, že ta třetí a finální začne o půl hodiny dříve, tedy ve 21:30 a nabídne tak celkem dvě a půl hodiny akce na trati. Kdo tedy nakonec získá kýžené pole position pro letošní ročník závodu 24h Le Mans?

Q2

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0