24h Le Mans – Kobajaši po první kvalifikaci na pole position

24h Le Mans – Kobajaši po první kvalifikaci na pole position

Ve středu večer se odjela první kvalifikace letošního ročníku závodu 24h Le Mans. Jezdci mají za sebou první klání ze tří, ve kterém nejrychlejší čas

Alonso v rozhovoru o přípravách na Le Mans
24h Le Mans – Noc si našla své oběti, Toyoty stále vedou
Stevens míří do ELMS, s vozem LMP2 nastoupí i v Le Mans

Ve středu večer se odjela první kvalifikace letošního ročníku závodu 24h Le Mans. Jezdci mají za sebou první klání ze tří, ve kterém nejrychlejší čas zajel Kamuj Kobajaši s vozem Toyota TS050 Hybrid. Posádce číslo 7 tak patří provizorní pole position.

Japonský závodník dokázal ve středu večer zajet čas 3:17.161 a zajistit tak své posádce provizorní pole position. Navzdory očekávání však nepatří Toyotě celá první řada. Sesterský vůz číslo 8 zaostal za očekáváním a Fernando Alonso, který z posádky zajel nejrychlejší kolo, obsadil se ztrátou téměř dvou a půl sekund zatím až čtvrté místo.

Na celkové druhé místo se dostal vůz #17 SMP Racing zásluhou Egora Orudževa, který byl jen o 0.472 vteřiny pomalejší než Kobajaši. Třetí příčku zatím drží Rebellion Racing zásluhou Thomase Laurenta. Nehybridní prototypy LMP1 si tak zatím vedou o dost lépe než se čekalo.

Toyotu číslo 7 navíc potkala nepříjemnost v podobě divoce vyhlížející havárie v šikaně Ford. Před Mikem Conwayem jedoucí Roberto González za volantem DragonSpeedu LMP2 dostal smyk a při neopatrném návratu na trať se ocitl britskému pilotovi přímo v cestě. Toyota se po kolizi vznesla do vzduchu, ale naštěstí to odnesly jen vozy.

Právě Gonzálezův vůz #31 DragonSpeed zatím drží první příčku ve třídě LMP2. Nejrychlejší kolo s ním zajel Pastor Maldonado, který legendární okruh obkroužil v čase 3:26.804. Se ztrátou 0.131 vteřiny zatím druhé místo patří posádce #36 Signatech Alpine Matmut.

Ve třídě GTE Pro vše i nadále nasvědčuje těsnému souboji. Pole position v tuto chvíli patří posádce #67 Ford Chip Ganassi Team UK s časem 3:49.530, ale vůz Porsche GT Team s číslem 93 je v současnosti druhý se ztrátou pouhých 0.028 vteřiny.

Vůz #88 Dempsey-Proton Racing pro tuto chvíli drží pole position v rámci GTE Am, a to s časem 3:52.454. V této třídě se zatím nejvíce daří vozům Porsche 911 RSR, které obsadily první tři místa. Druhá je posádka #56 Team Project 1 a na třetím místě #77 Dempsey-Proton Racing.

>> Kompletní výsledky z první kvalifikace

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0