24h Le Mans – Nedělní ráno přineslo drama v LMP2 i GTE Pro

24h Le Mans – Nedělní ráno přineslo drama v LMP2 i GTE Pro

Do konce letošního závodu 24h Le Mans zbývají už jen tři hodiny a dopolední jízdu vystřídá už jen závěrečný sprint. Neznamená to však, že by se ráno

V Le Mans bude letos startovat rekordních 62 vozů
BMW zvažuje prototyp pro Le Mans na vodíkový pohon
Složení jezdců a týmů pro Le Mans odhaleno

Do konce letošního závodu 24h Le Mans zbývají už jen tři hodiny a dopolední jízdu vystřídá už jen závěrečný sprint. Neznamená to však, že by se ráno nic nedělo, ba naopak! V LMP2 i GTE Pro se leccos změnilo. Celé startovní pole i nadále vede posádka Toyota s číslem 7 s náskokem jednoho kola na sesterský vůz číslo 8.

Už kolem deváté hodiny ráno začalo drama v LMP2, a to když vedoucí vůz #26 G-Drive Racing zamířil do garáže, kde zůstal celých 20 minut. Do čela se tak posunula opět francouzská posádka #36 Signatech Alpine Matmut. Mechanici museli do garáže na chvíli odtlačit rovněž vůz #3 Rebellion Racing z LMP1.

Na trať musel znovu také Safety Car, a to po tvrdém nárazu do bariéry Nycka de Vriese za volantem #29 Racing Team Nederland. Následně do kačírku vyletěl Jan Magnussen s vozem #63 Corvette Racing. Vůz následně musel do garáže, čímž posádka přišla nejen o druhé místo v rámci GTE Pro, ale také o možnost bojovat o vítězství.

Do posledního tříhodinového sprintu tak z prvního místa v LMP1 míří Kamuj Kobajaši s vozem #7 Toyota Gazoo Racing a s s náskokem jednoho kola na Fernanda Alonsa, který jede se sesterským vozem číslo 8. Třetí příčka se ztrátou šesti kol patří posádce #11 SMP Racing.

V LMP2 vede posádka #36 Singatech Alpine Matmut s náskokem jednoho kola na vůz #38 Jackie Chan DC Racing. Třetí příčku zatím drží TDS Racing s vozem číslo 28 a ztrátou minty a půl na druhé místo. Slovenský tým ARC Bratislava v závodě již nepokračuje.

Po problémech Corvette Racing má nyní situaci o dost snaží stáj AF Corse, kde James Calado vede třídu GTE Pro s vozem číslo 51. Na druhém a třetím místě se nachází posádky Porsche GT Team a to konkrétně vozy číslo 91 a 93. Na vedoucí Ferrari ztrácí přibližně minutu a půl. Původně druhý #63 Corvette Racing je nyní až na osmém místě.

Vedoucí příčku v GTE Am i nadále drží Keating Motorsports, a to s velice pohodlným náskokem tří minut na druhý Team Project 1 číslo 56. Třetí místo i nadále patří posádce #84 JMW Motorsport. Čistě dámská posádka #83 Kessel Racing se s vozem Ferrari 488 GTE nachází na čtrnáctém místě.

>> Kompletní výsledky po 21. hodině závodu

LeMans
LeMans
LeMans
LeMans

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0