24h Le Mans – Noc ve znamení souboje mezi Toyotami

24h Le Mans – Noc ve znamení souboje mezi Toyotami

Noční část letošního závodu 24h Le Mans je za námi a nabídla velice zajímavou podívanou. Došlo totiž ke strhujícímu souboji o celkové vedení mezi obě

Villorba Corse se nevzdává, chce vůz stihnout opravit
Keating Motorsports nastoupí v Le Mans s privátním Fordem
Program letošního závodu 24h Le Mans

Noční část letošního závodu 24h Le Mans je za námi a nabídla velice zajímavou podívanou. Došlo totiž ke strhujícímu souboji o celkové vedení mezi oběma Toyotami, které si prototyp TS050 Hybrid číslo 7 nakonec dokázal udržet. Ve třídě GTE Pro potkaly problémy Porsche a Aston Martin. Do konce závodu zbývá 7 hodin.

Krátce po půlnoci se strhla bitva o vedení v LMP1 mezi oběma Toyotami. I během zastávek v boxech rozhodovaly každé setiny vteřiny a posádky číslo 7 a 8 si neustále měnily pozice. V průběhu noci ovšem prototyp s číslem 7 opět využil výjezdu zpomalovacího vozu a vybudoval si náskok.

Změna se udála na třetím místě. Nejprve Egor Orudžev havaroval s vozem #17 SMP Racing, což na celkové pódium vrátilo prototyp stáje Rebellion Racing s číslem 3. Jenže ráno obdržel tento vůz tříminutovou penalizaci a na třetí příčku se posunul druhý vůz SMP Racing, tentokrát číslo 11. Ztráta na vedoucí Toyoty však činí 4 kola.

O velké drama ve třídě LMP2 se postaral vůz #31 DragonSpeed, a to zásluhou Pastora Maldonada, jehož ranní nehoda způsobila sedmé vyjetí Safety Caru. Na čele se i nadále drží posádka #26 G-Drive Racing, která si na vůz #36 Signatech Alpine Matmut vyjela náskok jednoho kola.

Ve třídě GTE Pro se odtrhly vozy #92 Porsche GT Team a #51 AF Corse, ale poté posádku Porsche 911 RSR číslo 92 postihly potíže s výfukovým systémem a vůz ztratil celých 20 minut v garáži. Do pořadí pak opět promluvil Safety Car a do hry se dostala například i Corvetta.

Posádka #51 AF Corse zatím vede a těší se minutovému náskoku na #63 Corvette Racing. Katastrofa však potkala Aston Martin, který přišel už o oba vozy. Zejména velké opravy vyžadoval Vantage GTE s číslem 95, a to po vážné havárii Marca Sorensena.

Na čele GTE Am je i nadále Keating Motorsports se soukromým vozem Ford GT. Posádka číslo 85 má jednoho kola na druhý #56 Team Project 1. Třetí příčku si zatím drží vůz #84 JMW Motorsport, který se v noci propadl z druhého místa.

>> Kompletní výsledky po 17. hodině závodu

LeMans
LeMans
LeMans

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0