24h Le Mans: Rychlý svět nejen amatérů

24h Le Mans: Rychlý svět nejen amatérů

GTE-AM: Kategorie má sice v názvu AM jako amatér, startující závodníci bronzových a stříbrných tříd se však rychlostně dokáží přiblížit profesionálním

24h Le Mans – Letos drama na úvod
24h Le Mans: Bitva velkotovárníků
Tincknell i Priaulx věří, že Ford může letos získat titul

GTE-AM: Kategorie má sice v názvu AM jako amatér, startující závodníci bronzových a stříbrných tříd se však rychlostně dokáží přiblížit profesionálním kolegům. V Le Mans se na start postaví třináct automobilů, z nichž převahu budou mít vozy Ferrari.

Ve startovním poli uvidíme Corvette, Ferrari, Porsche a Aston Martin. S nejnižším číslem 50 bude startovat domácí Larbre Competition s modelem Corvette C7.R. Vedení týmu několik dní řešilo, koho po zranění Paola Rubertiho dosadit k posádce Yutaka Yamagishi a Pierre Ragues. Favoritem byl mimo jiné z WTCC známý Nicky Catsburg, ovšem Nizozemec přiznal, že na účast v Le Mans nemá rozpočet. Místo tak získal Jean Philippe Belloc.

Larbre competition
Druhou Corvettu bude mít tchaj-wanský tým AII, který působí převážně v Asii, ale snaží se expandovat i do Evropy a USA. S vozem po továrním týmu Corvette Racing pojedou Johnny O’Connell, Mark Patterson a Oliver Bryant.

Stáj AF Corse má své zástupce i v GTE-AM. S modelem Ferrari 458 GTE pojedou Runcán Cameron, Aaron Scott a Matt Griffin. V sesterském vozu uvidíme trojici François Perrodo, Rui Aguas a veterána Emmanuela Collarda. Pro 458 to bude v rukou AF Corse pravděpodobně derniéra, neboť příští rok budou v GTE-AM povoleny aktuální modely 488 GTE.

AF Corse 83
Formula Racing obdržel pozvánku do Le Mans za celkové vítězství v ELMS s vozem Ferrari. Dánskému týmu budou zajisté držet palce ženy, neboť Johnnyho Laursena a Mikkela Maca doplní v USA působící Christina Nielsen, která je v šampionátu jednou z favoritek na titul.

formula racing
S Ferrari pojede i singapurský tým Clearwater Racing. Velmi úspěšné uskupení na poli asijského motorsportu má na kontě řadu vítězství a Le Mans je jedním z dalších cílů. Francouzskou čtyřiadvacetihodinovku chtějí pokořit s trojicí Mok Weng Sun, Keita Sawa a Rob Bell.

clearwater racing
Z USA dorazil tým Scuderia Corsa, shodou okolností stáj, za kterou Nielsen v IMSA závodí. V Le Mans však bude vůz Ferrari 458 patřit Williamu Sweedlerovi, Townsendu Bellovi a Jeffu Segalovi.

Mazda Raceway Laguna Seca 2016
KCMG je po Larbre Competition a AF Corse třetím pravidelným účastníkem FIA WEC. Hongkongský tým se z LMP2 přesunul do GTE, kde nasazuje Porsche 911. Christian Riedl, Wolf Henzler a Joel Camathias v úvodních dvou závodech dosáhli na čtvrtá místa. V Le Mans doufají, že se dočkají prvního pódiového umístění roku.

KCMG spa
Další stálicí šampionátu je Gulf Racing s Porsche 911. Trojice Michael Wainwright, Adam Carroll a Ben Barker úvodní šestihodinovku v Silverstone nedojela, nicméně ve Spa nakoukla do první pětky.

GULF Porsche
Proton Racing se rozrostl na dva automobily. Věrně známý Abu Dhabi-Proton Racing v čele s Khaledem Al Qubaisim samozřejmě ve startovním poli nechybí. Jako obvykle ho doplní David Heinemeier Hansson a s touto posádkou se podruhé sveze Patrick Long. Proton Racing pak ještě připraví Porsche 911 pro trojici Cooper MacNeil, Leh Keen a Marc Miller.

Proton Racing
Tradičně nejvyšší startovní čísla má Aston Martin. S 98 pojede pevně semknutá posádka Paul Dalla Lana, Pedro Lamy a Mathias Lauda. Kanadsko-portugalsko-rakouská trojice vyhrála předchozí závod ve Spa a po stříbru v Silverstone drží vedoucí příčku v průběžném hodnocení jezdců. Jeden bod za nimi jsou Aguas, Collard a Perodo z AF Corse, takže v Le Mans se bude bojovat nejen o vítězství, ale i o vedení v tabulce. Aston Martin dále připravil speciálně pro Le Mans svůj Vantage GTE pro jezdce Andrew Howard, Liam Griffin a Gary Hirsch.

0302_nd-_wec2016_spa-jpg

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0