24h Le Mans – Toyota na pole position, Aston Martin slaví v GTE Pro

24h Le Mans – Toyota na pole position, Aston Martin slaví v GTE Pro

Závěrečná část kvalifikace žádné změny na čele nepřinesla a posádka Toyoty číslo 7 tak slaví pole position pro letošní závod 24h Le Mans. Nejrychlejš

24h Le Mans – Pomalé nedělní ráno a problémy Rebellionu
Ogier pokukuje po odchodu z WRC po Le Mans
24h Le Mans – Večer přinesl první nehody a i Safety Car

Závěrečná část kvalifikace žádné změny na čele nepřinesla a posádka Toyoty číslo 7 tak slaví pole position pro letošní závod 24h Le Mans. Nejrychlejší čas si připsal Kamuj Kobajaši během druhé části kvalifikace, a to 3:15.497. Ve třídě GTE Pro bere první pole position v Le Mans vůz Aston Martin Vantage GTE.

Sedmička získala pole position v Le Mans již před dvěma lety. O nadcházejícím víkendu se za volantem prototypu LMP1 vystřídají kromě Kobajašiho také Mike Conway a José Maria López. Sesterský vůz s číslem 8 s posádkou Kazuki Nakadžima, Sébastien Buemi a Fernando Alonso odstartuje z druhého místa.

Zatímco hybridní prototypy zajely svůj nejrychlejší čas už ve čtvrtek odpoledne, mezi nehybridními prototypy se rozhodovalo až večer. Nejrychlejší čas mezi nimi si připsala posádka #17 SMP Racing, a to 3:16.159. Na nejrychlejší Toyotu ztráta činila lehce přes půl sekundy.

Ve třídě LMP2 nejdříve slavila posádka #39 Graff, která ovšem o svůj nejrychlejší čas následně přišla. Na pole position této třídy se tak postaví vůz #28 TDS Racing s časem 3:25.345. Z druhého místa v LMP2 a celkově desáté pozice pak odstartuje posádka #31 DragonSpeed. Celkové 27. místo a předposlední ve třídě získal slovenský tým ARC Bratislava s časem 3:34.146.

Aston Martin měl se svým vozem Vantage GTE druhé generace náročný start do super sezóny FIA WEC 2018/19. Nyní se ale zdá, že jsou všechny problémy zažehnány. Marco Sorensen totiž vyjel britské značce pole position po těsném v souboji ve třídě GTE Pro. Jeho nejrychlejší kolo mělo hodnotu 3:48.000.

Vyrovnanost strojů GTE dokazuje fakt, že prvních pět míst ve třídě GTE Pro obsadilo pět různých vozů. Z druhého místa odstartuje posádka #67 Ford Chip Ganassi Team UK a na třetím místě se kvalifikovala americká stáj Corvette Racing s posádkou číslo 63.

I přes ztrátu jednoho z vozů mají u Dempsey-Proton Racing důvod slavit. Vůz s číslem 88 zajel absolutně nejrychlejší čas v rámci GTE Am a bude startovat z pole position. Druhý vůz týmu s číslem 77 odstartuje z třetího místa. Mezi obě Porsche 911 RSR se dokázalo vklínit Ferrari 488 GTE EVO v barvách #89 Risi Competizione.

>> Kombinované výsledky kvalifikace

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0