24h Le Mans – Toyota po 16 hodinách na čele, vůz #7 ale potkaly problémy

24h Le Mans – Toyota po 16 hodinách na čele, vůz #7 ale potkaly problémy

Další čtyři hodiny letošního ročníku 24h Le Mans jsou za námi, zbývají jich už jen osm. Na čele je stále Toyota, ale sedmičku potkaly technické trable

24h Le Mans – Velké drama v závěru, ale Toyota stejně vítězí
G-Drive diskvalifikován, Signatech Alpine vítězem Le Mans v LMP2
Program letošního závodu 24h Le Mans

Další čtyři hodiny letošního ročníku 24h Le Mans jsou za námi, zbývají jich už jen osm. Na čele je stále Toyota, ale sedmičku potkaly technické trable.

Po 16 hodinách a 254 kolech drží bezpečně vedení závodu vůz #8 Toyota Gazoo Racing, zatímco sesterská sedmička zamířila v nočních hodinách do garáže. Smutný Kamuj Kobajaši jen bezmocně sledoval půlhodinovou výměnu turbodmychadla a hluboký propad. Vůz se nyní nachází na čtvrtém místě se ztrátou šesti kol na vedoucí prototyp.

Vedoucím vozem ve třídě LMP2 i nadále zůstává posádka #22 United Autosports. Druhý vůz britské stáje s číslem 32 ale potkala katastrofa. V noci totiž museli mechanici místo souboje o vítězství řešit únik oleje. Následoval propad až na 15. příčku v kategorii a ztráta přes 10 kol. Na druhé místo se tak posunula posádka #38 JOTA Sport ve složení Anthony Davidson, António Félix da Costa a Roberto Gonzalez.

O další drama se postaral Nyck de Vries za volantem vozu #29 Racing Team Nederland, když v Tertre Rouge kolidoval s Tonim Vilanderem a jeho Ferrari s číslem 63 stáje WeatherTech Racing. Americká stáj závodící ve třídě GTE Pro pak musela odstoupit.

Kategorii GTE Pro i nadále vévodí Ferrari s číslem 51 v barvách AF Corse. Tovární tým italské automobilky má ale jen těsný náskok na neustále dotírající #97 Aston Martin Racing. Problémy Porsche pak nadále pokračují. Vůz s číslem 91 zamířil ze 4. místa do garáže kvůli problémům s elektronikou a ztratil hned několik kol.

Ve třídě GTE Am se nyní na čele nachází vůz #90 TF Sport Aston Marin s náskokem na dvě Porsche na druhém a třetím místě, a to v barvách posádek #77 Dempsey-Proton Racing a #56 Team Project 1. Naopak o naděje přišla posádka #98 Aston Martin Racing, kdy Rosse Gunna potkalo selhání zavěšení.

>> Výsledky po 16 hodinách

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0