24h Le Mans – Večer přinesl první nehody a i Safety Car

24h Le Mans – Večer přinesl první nehody a i Safety Car

Po sedmi hodinách závodění na okruhu de la Sarte už došlo k řadě dramatických situací a dokonce jsme se poprvé dočkali i vyjetí Safety Carů. Ve veden

Finální pravidla hypervozů představena
24h Le Mans – Vadný senzor přihrál vítězství druhé Toyotě #8
24h Le Mans – Večer ve znamení dvou Safety Carů

Po sedmi hodinách závodění na okruhu de la Sarte už došlo k řadě dramatických situací a dokonce jsme se poprvé dočkali i vyjetí Safety Carů. Ve vedení závodu 24h Le Mans i nadále zůstávají Toyoty #7 a #8, na třetím místě však Rebellion Racing vystřídal SMP Racing.

Safety Cary poprvé vyjely na trať po havárii Johna Farana s prototypem #43 RLR Motorsport. Poté se zpomalovací vozy musely vrátit kvůli Corvettě číslo 64, když se Marcelu Fässlerovi nepovedl předjížděcí manévr na vůz #88 Dempsey-Proton ze třídy GTE Am a tvrdě havaroval.

Problémy řeší také Rebellion Racing v LMP1, kdy se po trpkém začátku vozu číslo 1 svých potíží dočkala i sesterská posádka s číslem 3. Thomas Laurent ztratil v nájezdu do druhé šikany kontrolu nad vozem a havaroval v poměrně divokém stylu. Vůz naštěstí mohl pokračovat a mechanikům jeho oprava trvala jen tři a půl minuty.

Toyota s číslem 7 i nadále vede celkové pořadí, ale i třídu LMP1. Na sesterský vůz s číslem 8 má náskok jedné minuty. Na třetím místě se pak nachází posádka #17 SMP Racing, která však už ztrácí jedno kolo.

Ve třídě LMP2 stále probíhá velký souboj o vedení mezi vozem #26 G-Drive a #36 Signatech Alpine Matmut. V tuto chvíli je ve vedení G-Drive, ale oba vozy dělí jen jedna vteřina. Slovenské stáji ARC Bratislava v tuto chvíli patří předposlední místo ve své třídě a Henning Enqvist se během svého stintu dokonce i ocitl mimo trať.

V GTE Pro je stále se na co dívat. Samotný souboj o vedení zůstává nesmírně těsný a v tuto chvíli se na první příčce nachází Porsche #92 těsně před Ferrari v barvách #51 AF Corse. Po Safety Car fázích se ovšem celé startovní pole semklo dohromady a ve hře jsou i další. Lze tak očekávat tuhý boj i v noci.

Naopak poměrně velkému náskoku ve vedení se těší posádka #85 Keating Motorsports s vozem Ford GT. Lídr třídy GTE Am využil četné žluté fáze a poté i výjezdy Safety Carů a vybudoval si náskok jedné minuty na druhý #84 JMW Motorsport.

>> Kompletní výsledky po 7. hodině závodu

LeMans
LeMans
LeMans

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0