24h Le Mans – Večer ve znamení dvou Safety Carů

24h Le Mans – Večer ve znamení dvou Safety Carů

Letošní ročník závodu 24h Le Mans pokračuje. Po osmi hodinách stále vede Toyota, ale závod už dvakrát zpomalil výjezd Safety Caru. Navíc se blíží také

24h Le Mans – Nedělní ráno přineslo drama v LMP2 i GTE Pro
24h Le Mans – Noční hodiny přinesly další drama v LMP2
První speciální zbarvení pro Le Mans odhalena

Letošní ročník závodu 24h Le Mans pokračuje. Po osmi hodinách stále vede Toyota, ale závod už dvakrát zpomalil výjezd Safety Caru. Navíc se blíží také déšť.

Zpomalovací vůz se na trati poprvé objevil v šesté hodině závodu, a to po nehodě Alexandera Westa s vozem Ferrari #52 AF Corse z kategorie GTE Am. Havárii odneslo levé přední kolo a posádka musela odstoupit. Stejný osud potkal i další Ferrari, tentokrát #55 Spirit of Race, řízené Duncanem Cameronem.

Hodinu poté se Safety Car vrátil po velké nehodě Tristana Gommendyho s vozem #30 Duqueine Engineering, kdy se musely i opravovat bariéry. Problémy potkaly také vůz ByKolles Racing z LMP1, kdy Brunu Spenglerovi selhalo zadní křídlo. Kanaďan se ale dokázal vrátit do boxů. Situace využila Toyota a prototyp s číslem 8 zajel do garáže pro opravu systému chlazení brzd.

Po osmi hodinách je tak na čele vůz #7 Toyota Gazoo Racing řízený José Maria Lópezem, který odjel už 122 kol a těší se náskoku jednoho kola na sesterskou osmičku v rukou Kazukiho Nakadžimy. Rebellion se stále drží poblíž na třetím a čtvrtém místě.

Ve třídě LMP2 vede posádka #32 United Autosports s Alexem Brundlem, ale ten vedení drží jen těsně před Jean-Éricem Vergnem v barvách #26 G-Drive Racing. Stále platí, že v této kategorii je to nesmírně vyrovnané.

Na skvělém 7. místě ve třídě LMP2 pokračuje čistě ženská posádka ve voze #50 Richard Mille Racing Team. Za volantem v tuto chvíli sedí Tatiana Calderon, kterou v posádce doplňují Sophia Flörsch a Beitske Visser.

Na čelo v GTE Pro se vrátil tým Aston Martin Racing, konkrétně vůz #97, který má nyní v rukou Alexander Lynn. Ten se nachází jen vteřinu a půl před vozem Ferrari #51 AF Corse s Alessandrem Pier Guidim za volantem. Druhý vůz AF Corse číslo 71 s Miguelem Molinou drží třetí místo.

Ferrari si pak drží vedení v GTE Am, díky posádce AF Corse s číslem 83. Nicklas Nielsen má nyní skoro osmivteřinový náskok na vozy #90 TF Sport a #98 Aston Martin Racing, které jedou v těsném tandemu za sebou.

Druhá ženská posádka #85 Iron Lynx ve složení Manuela Gostner, Rahel Frey a Michelle Gatting pak v současné době drží 11. místo ve třídě GTE Am.

>> Výsledky po 8 hodinách

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0