24H Series zavítá v příštím roce také do Brna

24H Series zavítá v příštím roce také do Brna

Organizátoři šampionátu Creventic 24H Series powered by Hankook včera v belgickém Spa-Francorchamps oznámili podobu kalendáře pro rok 2019. Opět nechy

Scuderia Praha v Imole – závod plný zvratů
Scuderia Praha vítězí v domácím závodě 12H BRNO
Scuderia Praha v Barceloně až desátá, přesto slaví v 24H SERIES evropský titul

Organizátoři šampionátu Creventic 24H Series powered by Hankook včera v belgickém Spa-Francorchamps oznámili podobu kalendáře pro rok 2019. Opět nechybí tradiční zahájení Hankook 24H v Dubaji v lednu 2019, ale poté Creventic vezme své závodní série napříč sedmi kontinenty a zavítá také do Brna.

V příští sezóně se fanoušci mohou těšit na celkem pětici šampionátů, pod jejichž hlavičkou se opět bude závodit s vozy GT, TCE a také prototypy. Vše tedy zahájí Dubaj, a to nejprve šampionátem PROTO pro prototypy, které od 4. do 6. ledna čeká šestihodinovka. O týden později od 10. do 12. ledna pak následuje klasický závod na 24 hodin pro vozy GT a TCE.

Evropský šampionát 24H Series vozů GT a TCE má pět podniků. Nejprve závod v italském Mugellu od 22. do 23. března. O měsíc později od 19. a 20. dubna na závodníky čeká Spa-Francorchamps, než 23. až 25. května stráví na Masarykově okruhu v Brně. Všechny tři úvodní podniky jsou vypsány jako dvanáctihodinovky.

Na začátku července čeká piloty GT a TCE první závod na 24 hodin, a to v portugalském Portimao na okruhu v Algarve, konkrétně od 5. do 7. července. Evropskou sezónu uzavře další 24h závod ve španělské Barceloně konající se od 6. do 8. září.

Ti, kdo se budou chtít utkat také o korunu šampionátu kontinentů, se musí zúčastnit lednového závodu v Dubaji, následně obou evropských čtyřiadvacetihodinovek v Portugalsku a ve Španělsku a velké finále se pak odehraje u dalšího závodu na 24 hodin, tentokrát v americkém Austinu od 15. do 17. listopadu.

Šampionát PROTO v příštím roce čekají tři závody. Nejdříve se pojede v Dubaji, poté piloty čeká druhý, zatím nepotvrzený, šestihodinový závod, který se možná také bude konat v Brně, a vš uzavře šestihodinovka v Austinu. V rámci PROTO se příští rok poprvé představí také kategorie P4.

24H Series bude pořádat také dva Šampionáty Blízkého východu, jeden pro prototypy a vozy GT, a druhý pro kategorii TCR. Oba začnou o víkendu 25. až 26. ledna v Dubaji, o týden později se závody přemístí do Abu Dhabi, a o další týden později vše završí opět v Dubaj.

24H Series 2019

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0