24H Series zavítá v příštím roce také do Brna

24H Series zavítá v příštím roce také do Brna

Organizátoři šampionátu Creventic 24H Series powered by Hankook včera v belgickém Spa-Francorchamps oznámili podobu kalendáře pro rok 2019. Opět nechy

První start nového Ferrari 488 GT3 českého týmu 
Bohemia Energy racing with Scuderia Praha 
proměněn ve vítězství
Lisa se zúčastní závodu 24 hodin Dubaj
24H Series pokračuje závodem ve Spa-Francorchamps

Organizátoři šampionátu Creventic 24H Series powered by Hankook včera v belgickém Spa-Francorchamps oznámili podobu kalendáře pro rok 2019. Opět nechybí tradiční zahájení Hankook 24H v Dubaji v lednu 2019, ale poté Creventic vezme své závodní série napříč sedmi kontinenty a zavítá také do Brna.

V příští sezóně se fanoušci mohou těšit na celkem pětici šampionátů, pod jejichž hlavičkou se opět bude závodit s vozy GT, TCE a také prototypy. Vše tedy zahájí Dubaj, a to nejprve šampionátem PROTO pro prototypy, které od 4. do 6. ledna čeká šestihodinovka. O týden později od 10. do 12. ledna pak následuje klasický závod na 24 hodin pro vozy GT a TCE.

Evropský šampionát 24H Series vozů GT a TCE má pět podniků. Nejprve závod v italském Mugellu od 22. do 23. března. O měsíc později od 19. a 20. dubna na závodníky čeká Spa-Francorchamps, než 23. až 25. května stráví na Masarykově okruhu v Brně. Všechny tři úvodní podniky jsou vypsány jako dvanáctihodinovky.

Na začátku července čeká piloty GT a TCE první závod na 24 hodin, a to v portugalském Portimao na okruhu v Algarve, konkrétně od 5. do 7. července. Evropskou sezónu uzavře další 24h závod ve španělské Barceloně konající se od 6. do 8. září.

Ti, kdo se budou chtít utkat také o korunu šampionátu kontinentů, se musí zúčastnit lednového závodu v Dubaji, následně obou evropských čtyřiadvacetihodinovek v Portugalsku a ve Španělsku a velké finále se pak odehraje u dalšího závodu na 24 hodin, tentokrát v americkém Austinu od 15. do 17. listopadu.

Šampionát PROTO v příštím roce čekají tři závody. Nejdříve se pojede v Dubaji, poté piloty čeká druhý, zatím nepotvrzený, šestihodinový závod, který se možná také bude konat v Brně, a vš uzavře šestihodinovka v Austinu. V rámci PROTO se příští rok poprvé představí také kategorie P4.

24H Series bude pořádat také dva Šampionáty Blízkého východu, jeden pro prototypy a vozy GT, a druhý pro kategorii TCR. Oba začnou o víkendu 25. až 26. ledna v Dubaji, o týden později se závody přemístí do Abu Dhabi, a o další týden později vše završí opět v Dubaj.

24H Series 2019

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0