AsianLMS: Konopka míří do Buriramu, ARC Bratislava nasazuje opět dva vozy

AsianLMS: Konopka míří do Buriramu, ARC Bratislava nasazuje opět dva vozy

Hned první lednový víkend se roztočí naplno kola Asian Le Mans Series. Ve čtyřhodinovce v thajském Buriramu nemůže chybět ani Miro Konopka, jenž se v

Maťo Konôpka druhým vicemajstrom sveta Lamborghini Super Trofeo
Drama v Ardenách
Team Slovakia na 24h Paul Ricard

Hned první lednový víkend se roztočí naplno kola Asian Le Mans Series. Ve čtyřhodinovce v thajském Buriramu nemůže chybět ani Miro Konopka, jenž se v hodnocení třídy LMP3 dělí o průběžné třetí místo.

Slovenský pilot v barvách stáje ARC Bratislava se bude na okruhu Chang International Circuit v Ginettě střídat s Brity Darrenem Burkem a Mikem Simpsonem. Druhou posádku pak tvoří Australan Neale Muston a lotyšský pilot Konstantins Calko.

Konopka a spol. to nebudou mít v Thajsku lehké. Hlavní vyzyvatel je s 44 body lídr seriálu, Ligier v bravách Tockwith Motorsports, JSP3 pilotovaný Brity Nigelem Moorem a Philem Hansonem. Ovšem další Ligier týmu Jackie Chan DC Racing ztrácí jen čtyři body, takže trio James Winslow, David Cheng, Hiroki Yoshida má o co bojovat. Konopka se svými parťáky získal na třetí pozici zatím 30 bodů.

Tým Jackie Chan DC Racing to má rozjeté na více frontách a po dvou podnicích si drží vedení elitní kategorie LMP2. Volant Orecy 03R Judd budou jistě pevně držet v rukou Giorgio Maggi, Struan Moore a Fabien Schiller. Ty bude stíhat dvojice Ligierů JP2-Judd v barvách portugalské ekipy Algarve Pro Racing ve skutečně mezinárodním obsazení. Posuďte sami: #24 Tacksung Kim – Korea, Jonathan Hirschi – Švýcarsko a Mark Patterson –USA; #25 Michael Munemann – Británie, Andrea Roda – Itálie a Andrea Pizzitola – Francie.

Největší hvězdou třídy GT je platinový expliot F1 Alex Yoong v Audi R8 LMS pod hlavičkou Team Audi Korea. Stejnou závodnickou úroveň má od FIA potvrzenou už jen Monačan Olivier Beretta z jednoho ze dvou Ferrari 488 týmu DH Racing. Ale po dvou podnicích jsou na tom v hodnocení této třídy nejlépe Berettovi kolegové Stephane Lemeret, Michele Rugolo a Matthieu Vaxiviere.

Celkem se k závodu v Buriramu přihlásilo 27 posádek – 4 LMP2, 9 LMP3, 12 GT3 a po jednom v třídě CN a GT Cup. Ze startovního pole předchozího podniku v japonském Fuji chybějí jen dva vozy. Závod startuje v neděli 8. ledna.

Foto: Asian Le Mans Series

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0