Test týmu Nutrend Racing

Test týmu Nutrend Racing

Nutrend Racing v minulých dnech na domácí trati Ecce Homo ve Šternberku testoval svou závodní techniku před nadcházející sezónou a především před tímt

TCR Eastern Europe v Brně hned s dvaceti vozy
Janík Motorspot připravuje Formuli 4 a hledá mladé piloty pro sezónu 2017
Maďarskou kvalifikaci vyhrál Borković

Nutrend Racing v minulých dnech na domácí trati Ecce Homo ve Šternberku testoval svou závodní techniku před nadcházející sezónou a především před tímto víkendem. Tým totiž bude nadále jezdit především závody  do vrchu, ale  ve volných  termínech se podobně jako v loňském roce objeví na okruzích.

Největším nováčkem testu byla Norma M20FC nejnovější specifikace 2017. Tento stroj již  absolvoval o pár dní dříve test na Masarykově okruhu, ale právě  při něm došlo  k  poruše motoru. Mechanikům se v  krátké době podařilo problémy odstranit a mohl  proběhnout zmíněný předvelikonoční test.

„Díky klukům, které v týmu kolem sebe mám, jsme zvládli vše na jedničku a vůz je opět v kondici“, pochvaloval si Václav Janík opravenou techniku.

Vůz je podle slov zkušeného jezdce na maďarský Hungaroring dobře připravený a Janík by si  rád  odvezl ty nejcennější medaile.

Dalším týmovým jezdcem, který využil jarního počasí k odzkoušení závodní techniky, byl Jiří Svoboda, jenž ladil  Normu M20F a  zaměřil se především na vyladění podvozku.

Krátké video z testování zde : https://youtu.be/kb03De1RiH4

Posilou týmu bude letos nově také  Tomáš Korený, který vloni  úspěšně startoval v okruhovém ETCC. Naopak Petr Trnka se vydal vlastní cestou a  jeho tým pořídil vlastní vůz. Za šternberský tým měl startoval také Brňan Jakub Kubas.

Kvůli zmíněnému problému s motorem se ale nemohl zůčastnit testu a odlišnou techniku ( proti jeho  BMW Z4 GT3 ) si vyzkoušet a domluvil se na spolupráci s jiným týmem, jak již jsme ostatně informovali dříve

Nutrend racing pojede již o tomto víkendu ve dnech    21. – 23. dubna  na maďarském okruhu Hungaroring v novém složení Václav Janík, Tomáš Korený a Jiří Svoboda. Na okruhu  sice v tomto týdnu nasněžilo, ale zdá se, že závod se i za chladnějšího počasí pojede.

Pavel Jelínek

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0