V Dubaji je vše připraveno ke startu letošní vytrvalostní sezóny

V Dubaji je vše připraveno ke startu letošní vytrvalostní sezóny

Na dubajském autodromu se ve středu naplno roztočila kola nového ročníku 24H Series. Přitom závod 24H Dubaj se letos jede již po čtrnácté, a tak můžem

Tým Black Falcon vítězem závodu 24h Dubaj
Okruhová sezóna začíná v již po čtrnácté dubajskou 24-hodinovkou. Češi budou opět u toho!
Aktualizace: Dubajskou kvalifikaci vyhrál tým Grasser Racing

Na dubajském autodromu se ve středu naplno roztočila kola nového ročníku 24H Series. Přitom závod 24H Dubaj se letos jede již po čtrnácté, a tak můžeme hovořit o již tradičním otvíráku vytrvalostního závodění pro jezdce ze všech koutů světa. Letošní ročník přilákal do paddocku 95 posádek, které dohromady tvoří více jak 400 závodníků.

Žel zde není ani jeden český nebo slovenský zástupce, což je v kontrastu s předchozími ročníky, kdy zde startovaly týmy Scuderia Praha, RTR Projects, K&K Racing či ARC Bratislava, tak trochu škoda.

Československé fanoušky tak může těšit alespoň přítomnost mechaniků týmu GT Sport Technology v jehož čele stojí Karel Neffe.

Neffe si se svým týmem vydobyl v posledních sezónách velice dobré jméno ve světě vozů specifikace GT3, čehož důkazem je i velice úzká spolupráce s německým týmem Black Falcon.

Vedle týmu Black Falcon se tým GT Sport Technology stará také o vozy týmu ARC Bratislava v Asian Le Mans Serii, nebo o BMW M6 týmu Trevor Racing v ESET V4 Cupu.

„S Black Falconem jsme jezdili již v loňském roce, kdy jsme se jim na VLN starali o dvě auta. Tehdy nás vedení týmu oslovilo s nabídkou na spolupráci v závodech 24H Series, a tak jsme teď tady,“ říká Karel Neffe, jehož tým se bude v Dubaji starat o přípravu Mercedesu AMG GT3 s číslem 7 na kapotě (třída A6-AM).

Posádku tohoto vozu tvoří Řek Kriton Lendoudis, Rui Aguas z Portugalska a Saus Al Faisal s Saeedem Al Mourim ze Saudské Arábie.

Na dnešní den byly na  5.390 metrů dlouhé trati naplánovány dva tříhodinové testy, jenž měly týmům a jejich jezdcům poskytnout nejen seznámení s tratí, ale také poslední kontrolu stavu techniky před zahájením zítřejšího oficiálního programu. Je zde totiž několik týmů, kterým byla do Dubaje přivezena závodní auta přímo z Austinu, kde se loni na podzim uskutečnilo velké finále sezóny 2017.

O pomyslné vítězství se v testech podělily týmy MS7 by WRT (AUDI R8 LMS – Saud Al Saud, Verges, Vanthoor, Mies – 1:58.387) a GRT Grasser Racing Team (Lamborghini Huracán GT3 – Ineichen, Pampani, Lenz, Calamia, Breukers – 1:58.589).

Mercedes AMG GT 3 pak ve výsledkových listinách nalezneme na desátém a šestém místě ve své třídě (časy 2:01.292 a 1:59.957).

Kompletní výsledky testů:
Test 1
Test 2

Harmonogram 2. Dne:
11:00 – free practice – TCE
12:15 – free practice – GT
13:30 – free practice – all
16:00 – kvalifikace – TCE
17:00 – kvalifikace – GT
19:00 – night practice

 

Karel Neffe o aktuálním dění z Dubaje

Karel Neffe #1 Dubaj

Karel Neffe GT Sports Technology o středečním dění na autodromu v Dubaji

Zveřejnil(a) CZO – www.ceskeokruhy.cz dne Středa 10. ledna 2018

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0