Abrahám na testech v Kataru: dobrá předsezónní forma

Abrahám na testech v Kataru: dobrá předsezónní forma

Výsledkově nejúspěšnější byl pro českého jezdce hned první testovací den, kdy zajel 4. nejrychlejší čas. „Zpočátku byla trať velmi náročná, hodně to k

Abrahama na testech MotoGP znovu trápí zranění, kvůli kterému vzdal loňskou sezonu
Zrychlení téměř o půl vteřiny stačí na osmnácté místo
Grand Prix San Marina: Abraham je po prvním dni dvacátý

Výsledkově nejúspěšnější byl pro českého jezdce hned první testovací den, kdy zajel 4. nejrychlejší čas. „Zpočátku byla trať velmi náročná, hodně to klouzalo. Podmínky se postupně o dost zlepšily, proto jsme po několikahodinovém testování nejrůznějších nastavení obuli měkké pneumatiky, abychom se trochu zaměřili na čas. Na trati se nebylo koho chytit, ale i tak se mi podařilo zajet ten den svůj nejlepší čas,“ popisuje Abraham.

Kromě nastavení závodního motocyklu Ducati Desmosedici GP15 se na okruhu v Losailu Karel Abraham s týmovými mechaniky soustředili i na simulaci závodu. „Jsem spokojený, protože jsem si mohl zajet rychlá a konzistentní kola. Nyní si věřím a motorka mi sedí, tudíž jsem velmi spokojený s prací, co jsme tu odvedli. Doufám, že to takto bude pokračovat,“ doplňuje Karel Abraham.

Pilot Pull&Bear Aspar Teamu v Kataru odkroužil celkem 127 kol, přičemž to nejrychlejší z nich zajel poslední testovací den za 1:55.333. V celkovém pořadí katarských testů obsadil 13. místo, což potvrdilo jeho slušnou předsezónní formu, při které pravidelně atakoval hranici prvních 10 nejrychlejších jezdců.

S ostatními piloty MotoGP se Karel Abraham znovu potká v Losailu, a to 23. března, kdy startují otevřené tréninky před Velkou cenou Kataru, jež se pojede v neděli 26. března.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0