ADAC GT4 Germany se z Německa stěhuje do Rakouska. RTR Projects čeká náročný víkend v podhůří Alp

ADAC GT4 Germany se z Německa stěhuje do Rakouska. RTR Projects čeká náročný víkend v podhůří Alp

Sezóna německé série ADAC GT4 má za sebou tři podniky na domácích tratích na Nürburgringu, Hockenheimringu a Sachsenringu, kde právě brněnský tým vytě

Pojede se letos závod BTCC v Macau?
WTCC na Slovakia Ringu: dráma so šťastným koncom pre Homolu
Ekström se dočkal, v Zandvoortu vybojoval vítězství pro Audi

Sezóna německé série ADAC GT4 má za sebou tři podniky na domácích tratích na Nürburgringu, Hockenheimringu a Sachsenringu, kde právě brněnský tým vytěžil z letošní sezóny dosavadní maximum. Jezdecká sestava ve složení Jan Krabec, Lenny Marioneck vybojovala devatenáct bodů.

Na Sachsenringu, kde v loňském roce tým slavil premiérové vítězství v ADAC GT4 Germany, se jezdcům brněnské stáje dařilo. V sobotním závodě vybojovala česko-německá dvojice sedmé místo a v neděli se dokonce Lenny Marioneck blýskl ziskem pole position. Závod německý pilot vedl až do momentu, kdy se svým KTM X-BOW GT4 nabral polystyren, který ucpal chlazení brzd. Marioneck musel následně zvolnit a vyčkat na povinnou zastávku. „Abychom neztratili mnoho, museli jsme se rozhodnout, že na trati zvolníme a auto uvedeme do stoprocentní kondice při povinné zastávce při střídání jezdců,“ popisuje nastalou situaci majitel týmu Tomáš Miniberger. Jan Krabec následně bojoval ve skupince jezdců o čtvrtou pozici.

„Sachsenring patří bezesporu mezi tratě, které našemu auto i  mně jako řidiči svědčí. Od nedělního závodu jsem ale čekal víc, Lenny dokázal opět zajet senzační kvalifikační čas. Oba jsem se však v závodu trápili s přetěžovanou pravou přední pneumatikou, která na Sachsenringu dostává mimořádně zabrat. To nás bohužel stálo několik pozic v polovině závodu. V samotném závěru jsem bojoval v balíku čtyř nebo dokonce pěti aut a výsledná šestá příčka a další první místo v Trophy bylo odměnou za práci, kterou jsme jako celý tým o víkendu odvedli,“ zhodnotil víkendové klání Jan Krabec.

Hned po Sachsenringu se začal tým připravovat na další podnik, který se již tento víkend 16. až 18. října v podhůří Alp na Red Bull Ringu. „V mezičase na další závod jsme dva dny testovali pneumatiky Pirelli, tak abychom je ještě více pochopili. Z testů máme dobrý pocit. Jezdci i inženýři odvedli skvělou práci. I když nás čeká Red Bull Ring, který není “naši” tratí, tak jsme připraveni a těšíme se, že dovezeme další body. Zkusíme celkově top 10 a Honza obhájit první místo v Trophy. Následovat budou zřejmě dva podniky na Oscherslebenu, který by nám zase mohl vyhovovat,“ uzavřel vyhlídky týmu v ADAC GT4 Tomáš Miniberger.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0