Adam Lacko s VK50 získal v premiérové sezóně bronz

Adam Lacko s VK50 získal v premiérové sezóně bronz

Zápletka rozřešena. I přes jasné vítezství ve třetím závodě skončil Adam Lacko v celkovém hodnocení na třetí pozici. Dosáhl tak s novým vozem VK50 pr

Buggyra si ze Slovenska odváží dvě pódia
Buggyra přepisuje (nechtěně) dějiny
Buggyra již zná oficiální podobu nového kalendáře ETRC

Zápletka rozřešena. I přes jasné vítezství ve třetím závodě skončil Adam Lacko v celkovém hodnocení na třetí pozici. Dosáhl tak s novým vozem VK50 prvního výrazného úspěchu. Oly Janes si prvenství v Grammer Cupu zajistil již první závodní den. Tým Buggyra Racing také může slavit třetí místo v Poháru konstruktérů.

NEDĚLE

V sobotu v pozdních večerních hodinách přišla z věže špatná zpráva. Adam Lacko obdržel dodatečnou deseti vteřinovou penalizaci za souboj s René Reinertem ve druhém závodě, která ho odsunula z prvního na šesté místo. „Samozřejmě, že mě to štve, ale nic s tím nenadělám. Rozhodně ještě nic nevzdávám. Dneska máme před sebou poslední dva závody a může se stát cokoliv, musíme bojovat dál,“ vyjádřil se Adam.

SUPERPOLE

Jak stále ještě úřadující vicemistr slíbil, tak v měřeném tréninku učinil. Nejrychlejším časem si zajistil druhé pole postition této sezony. „Po té ranní studené sprše je to příjemná vzpruha. Těším se na závod, kde do toho dám vše, co bude v mých silách. Snad se k nám dnes nakloní i trocha štěstí,“ doufal si Adam.

Oly Janes zajel v poslední kvalifikaci sezony třináctý nejrychlejší čas. „Byl to takový můj standard tuto sezonu. V závodě už pojedu absolutně bez nervů, třeba se mi podaří zajet nějaký pěkný výsledek. Každý pohár se počítá.“

TŘETÍ ZÁVOD

Adam Lacko zvítězil ve třetí pohárové jízdě stylem start-cíl a připsal si tak v této sezoně druhý triumf v hlavním závodě. Na pódium ho doprovodili druhý Jochen Hahn se třetím Antoniem Albacetem.

 „Naděje na stříbro stále žije. Povedlo se mi dobře odstartovat a udržet Hahna za sebou. Dotíral na mě celý závod, chvílemi to bylo opravdu těžké, ale nakonec to dobře dopadlo. Podařilo se mi na Antonia něco stáhnout, kdybychom nedostali včerejší penalizaci byli bychom na tom oba stejně. Na kdyby se tady ale nehraje. V posledním závodě nás čeká velká bitva, uvidíme, kdo bude nakonec šťastnější.“

Novopečený vítěz Grammer Cupu třetí závod nedokončil. „Nevím, co se stalo, auto najednou přestalo jet a musel jsem ze závodu odstoupit. Teď se na to musí kluci podívat, snad s tím do poslední jízdy něco udělají,“ řekl Oly Janes.

kompletní výsledky třetího závodu

ČTVRTÝ ZÁVOD

Boj je u konceAdam Lacko ve skvělé formě závodícího Albaceteho na jeho domácí půdě nepřekonal. V premiérové sezoně s novým vozem VK50 tak bere třetí pozici. „Bojoval jsem opravdu do poslední chvíle. Škoda toho souboje se Citignolou, kde jsem trochu ztratil a Antonio mi poodjel. Bohužel už se mi nepodařilo ztrátu stáhnout a pokusit se ještě o nemožné,“ hodnotil závěrečnou jízdu Lacko.

„Když se ohlédnu za celou sezonou, tak třetí místo považuji za výrazný úspěch. Jeli jsme s úplně novým vozem, kdy jsme v průběhu sezóny léčily dětské nemoci. Ve „vékáčku“ je velký potenciál a cítím, že příští sezonu budeme ještě silnější,“ řekl bronzový Lacko, který do cíle posledního závodu sezony dorazil jako šestý.

Oly Janes bral na konec jedenácté místo. „Musím v první řadě poděkovat klukům, že auto dali po třetím závodě opět do pořádku. Byl to hodně tvrdý boj. Nikdo nikomu nedal nic zadarmo. Schytal jsem tam docela dost ran. Nakonec z toho byla jedenáctá pozice. S celou sezonou jsem spokojený. Podařilo se mi splnit cíl, který jsem si před sezonou dal. A to vítězství v Grammer Cupu Možná jen to umístění v Top 10 nevyšlo, ale zase si nemůžu všechno vybrat hned. Nechám si tuto výzvu na další sezóny,“ uvedl Janes, který se v celkové klasifikaci umístil na jedenácté pozici se ztrátou 12 bodů na Top 10.

Na nejvyšší stupeň vystoupil po závěrečném závodu sezony Norbert Kiss. Maďara v cíli následovali druhý Jochen Hahn se třetí Stephanie Halm.

kompletní výsledky čtvrtého závodu

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0