Adam Lacko si na býka věří

Adam Lacko si na býka věří

Čekání je u konce, evropský šampionát trucků právě startuje na rakouském Red Bull Ringu. Adam ladil techniku a zvykal si na nového spolujezdce. Opět p

Buggyra podpoří RaceSTAR. Hledají se budoucí hvězdy motorsportu!
Buggyra v Jaramě
V Misanu se v barvách Buggyry představí další z klanu Draganovičů

Čekání je u konce, evropský šampionát trucků právě startuje na rakouském Red Bull Ringu. Adam ladil techniku a zvykal si na nového spolujezdce. Opět potvrdil, že jízda na vodě mu velmi vyhovuje.

To, že Adam Lacko to na vodě opravdu umí, ukázal hned v první části volných tréninků, kde zajížděl jedny z nejrychlejších časů. „Zdejší okruh nepovažuji za nejzajímavější, jedou se v podstatě jen čtyři zatáčky, ovšem když trochu zaúřaduje počasí, je to o ničem jiném. Vloni zde sněžilo, letos jsme začali na vodě. Když z toho nakonec bude bedna, nebudu se zlobit,“ vyhlíží Adam své plány na zítřek.

Závěr volných jízd byl předčasně ukončen právě kvůli Adamovi. Jeho vůz musel být odstaven  mimo trať na kterou vyteklo velké množství oleje. „Nasadili jsme do Adamova vozu novou konfiguraci motoru, kde jsme chtěli vyzkoušet nové vývojové prvky. Víceméně jsme čekali, že se něco podobného stane. Byla to spíše jen otázka času a životnosti. Tak jako tak bychom ho měnili za jiný, který je připraven na zítřejší závod,“ objasnil večerní výměnu motoru ředitel vývoje Robin Dolejš.

Na svou velkou premiéru se rovněž těší slovinský jezdec Alen Draganovič, který je vůbec prvním reprezentantem své země v evropském šampionátu tahačů. „Do Rakouska jsem se těšil, že si konečně zazávodím. Bohužel mě zdejší počasí nepřivítalo moc vřele protože se jezdilo hodně na vodě. Doufám, že zítřejší závod už bude na suchu,“ uvedl Alen, který se s managementem týmu Buggyra dohodl na odjetí několika závodů, jako záskok za dvojnásobného evropského šampióna Davida Vršeckého.

Zítřejší den odstartuje krátce po půl desáté warm up, po kterém bude následovat v 10:40 měřený trénink a superpole. Samostatné závody startují ve 13:20 a 16:10 hod.

TZ Buggyra

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0