Adama Rzepeckého už s Cliem neuvidíme

Adam Rzepecki již v příští sezoně ESET Cupu v kategorii Renault Clio Cup účinkovat nebude. Polák chce přesednout do silnějšího vozu.

V letošním ročníku ESET Cupu obsadil Adam Rzepecki v rámci kategorie Renault Clio Cup celkové druhé místo. Nestačil pouze na českého závodníka Tomáše Pekaře, který se stal šampionem poté, co ovládl sedm závodů z celkových osmi. Příští rok už ale bude Rzepecki závodit v jiné třídě. Setrvání v ESET Cupu ovšem nevylučuje.

„Bohužel nebudu mít příležitost získat titul v Renault Clio Cupu. Mým plánem je posunout se výše a závodit se silnějším vozem v polském šampionátu. Možná ale zůstanu i v ESET Cupu. Ale uvidíme, co rok 2021 přinese. Byl bych rád, kdyby byl mnohem lepší než rok 2020,“ řekl o svých plánech na sezonu 2021.

Nad síly Adama Rzepeckého byl letos v kategorii Renault Clio Cup pouze Tomáš Pekař. Foto: Basenhurt

Rzepecki letos dosáhl v kategorii Renault Clio Cup na titul vicemistra i přesto, že v červenci vynechal úvodní závodní víkend v chorvatském Grobniku. Zbývajících šest závodů, které se odjely během podniků na Slovakiaringu, v Brně a na Hungaroringu, už ale absolvoval a ve všech vystoupil na stupně vítězů. Vítězství se mu ale nepodařilo získat ani jedno.

Zdroj: ESET Cup, úvodní foto: Basenhurt