Agrotec Petronas rallye vyrazí do 17. ročníku

V pátek a v sobotu hostí Hustopeče 17. ročník Agrotec Petronas Rallye. Soutěž slibuje ostré souboje české i slovenské rallyové elity. A také pořádné vedro.

Více o startovní listině soutěže čtěte ZDE

V Hustopečích se pojede také třetí díl letošního Peugeot Rallye Cupu. Prozatím neporaženou posádkou a hlavními favority zůstává dvojice Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát. Ta se v Hustopečích představí s novým designem svého vozu Peugeot 208 Rally4 v černočerveném provedení.

„Naposledy jsem v Hustopečích startoval před pěti lety, takže jsem zvědavý, jak se rychlostní zkoušky od té doby změnily. Těším se na šotolinu, čeká nás také hodně odboček na asfalt, které budou zaprášené a určitě hodně zrádné. Nadcházející soutěž je skvělá díky formátu pátek–sobota, a především svojí kompaktností. Všechny rychlostní zkoušky jsou jen pár kilometrů od servisní zóny a centra soutěže,“ uvedl Tarabus.

„S Mírou jsme si řekli, že by si naši fanoušci zasloužili nějakou změnu, a tak jsme na Hustopeče připravili úplně nový design vozu. Náš dvorní designér je Keane Design, kterému jsme naší dvěstěosmičku s důvěrou svěřili. Z výsledku jsem nadšení, opět nezklamal. Francouzská kráska bude na jihomoravské šotolině určitě skvěle vypadat,“ doplnil navigátor Trunkát.

„Rallye Hustopeče se letos termínově dokonale sešla s naší roadshow Peugeot EmotionDay. Testovací flotila vozů, mezi kterými figuruje i náš nejvýkonnější sériový vůz všech dob, 508 Peugeot Sport Engineered, cestuje už tři týdny po celé ČR, přičemž v pátek 17. i v sobotu 18. června bude v nedalekém Brně. Naši fanoušci tak cestu do nebo z Hustopečí mohou spojit s jedinečnou příležitostí tento unikátní vůz vyzkoušet,“ poznamenal ředitel značky Peugeot v ČR Marco Venturini.

Foto: Samohýl Škoda Team - Vandraq Studio

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.