Aleš Jirásek letos v VW Castrol Cupu

Aleš Jirásek letos v VW Castrol Cupu

Na prahu nové sezony je Aleš Jirásek, který bude letos startovat ve Volkswagen Castrol Cupu. V prestižní sérii, kterou zaštiťuje koncern VW, se druhým

Češi ve světě
Aleš Jirásek obsadil v úvodním podniku VW Castrol Cupu 11. a 12.místo
Jirásek v nedělním závodě devátý

Na prahu nové sezony je Aleš Jirásek, který bude letos startovat ve Volkswagen Castrol Cupu. V prestižní sérii, kterou zaštiťuje koncern VW, se druhým rokem závodí s upravenou verzí vozů VW Golf GTI v nejnovější modelové specifikaci. Nejen v Polsku má tento pohár ohromnou publicitu a tisíce fanoušků. Díky tomu a také nemalým finančním příspěvkům v podobě „price money“ přilákala tato série mnoho kvalitních jezdců z 9 zemí a 3 kontinentů. V České republice se objeví hned dvakrát a to druhý srpnový víkend v Mostě a při zářijové Podzimní ceně v Brně.

„Závodění se v poslední době stalo především rozmarem bohatých. Už proto si nesmírně vážím toho, že se nám především díky společnostem BRISK a auto I.S.R. podařilo zajistit účast v letošním ročníku VW Castrol Cupu. Tím „My“ mám na mysli mě a také Jirku Lipinu, jenž mě doprovází po většinu mé kariéry a kterému jsem velmi zavázán. Poslední 4 roky na okruzích jsem strávil výhradně s auty s pohonem zadních kol, proto asi budu potřebovat trochu času, abych svůj styl přizpůsobil zpátky do dob Škoda Octavia Cupu. Do sezony ale jdeme s nejvyššími ambicemi a od začátku chceme být vpředu. Zároveň jsme realisté a i dle výsledků testů víme, že více než rok nezávodění a specifická technika vyžadují nemalou adaptaci. Jsem si vědom síly konkurence a do Maďarska tak nejedu s přehnanými očekáváními. Čtvrtý závodní víkend se však koná v Mostě, kde jsem jako doma, a nejpozději tam chci bojovat o vítězství,“ komentuje Aleš, který si debut v této sérii odbude již tento víkend na Hungaroringu.

PR

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0