Aleš Jirásek obsadil v úvodním podniku VW Castrol Cupu 11. a 12.místo

Aleš Jirásek obsadil v úvodním podniku VW Castrol Cupu 11. a 12.místo

Aleš Jirásek obsadil v úvodním podniku VW Castrol Cupu 11. a 12.místo. Tempo z deštivých tréninků a kvalifikace, kde obsazoval pozice v TOP3, se mu do

Praga brala na Red Bull Ringu bronz + foto
Aleš Jirásek v Mostě: Zlepšení ano, podium ne
Aleš Jirásek: „Chtěl bych si zkusit 24h ve Spa“

Aleš Jirásek obsadil v úvodním podniku VW Castrol Cupu 11. a 12.místo. Tempo z deštivých tréninků a kvalifikace, kde obsazoval pozice v TOP3, se mu do suchého závodu přenést nepovedlo.

Sobotní deštivá kvalifikace se Alešovi podařila. V průběhu se dlouho přetahoval o vedení se Švédem Fluchem, který poté vyhrál oba závody. Nakonec to stačilo „pouze“ na třetí místo a druhou řadu na startu. „Kvalda se nám vyvedla, i když dle průběhu jsme klidně mohli pomýšlet i na Pole position. I tak to ale bylo super,“ komentoval v sobotu dopoledne dění v Hungaroringu.

Na první závod trať oschla a Aleš byl schopen držet tempo nejrychlejších pouze několik kol. Start se povedl a po prvním kole byl třetí, poté však začal ztrácet. Do cíle nakonec dojel na 12.místě, z čehož samozřejmě radost neměl. Nepomohl ani fakt, že až v prvním závodě si mohl vyzkoušet okruh Hungaroring za suchých podmínek, zatímco téměř všichni soupeři zde startovali již loni. „Bohužel na suchu to zatím není ono. Zatím neumím využít systém push-to-pass tak jako ostatní a navíc stále nemám potřebný cit pro přední nápravu, čímž nadměrně přehřívám přední kola a po pár kolech ztrácím grip,“ vysvětloval Aleš propad polem.

Do nedělního závodu Aleš opět z druhé řady. Po startu se pět kol držel na pátém místě za vedoucí čtveřicí a vše nasvědčovalo lepšímu průběhu. Po šesti kolech ale opět došlo k přehřátí předních kol a následnému propadu. Cílem projel na 11.místě. „Z neděle už jsem měl o něco lepší pocit. Po startu jsem si věřil, že dokážu držet tempo a dojedu vpředu. Pak jsem ale opět začal být nedotáčivý a kupil chyby. Nyní máme čtyři týdny do závodu na Lausitzringu, během toho budu studovat onboard videa a data z telemetrie. Nepochybuji o tom, že se nahoru dostaneme. Otázkou je, jak rychle to půjde. Děkuji společnostem BRISK, auto I.S.R. a Air Design za podporu,“ shrnul Aleš současnou situaci. V průběžném bodování mu zatím patří 12.místo.

Více informací na:
http://volkswagencastrolcup.pl/en/
https://www.facebook.com/VolkswagenCastrolCup?fref=ts

PR

\"vwcc_hungaroring_fp1_25-04-2014_030\"

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0