Aleš Jirásek skvěle vstoupil do VW Castrol Cupu

Aleš Jirásek skvěle vstoupil do VW Castrol Cupu

Za deštivého počasí odstartoval na Hungaroringu do druhé sezony VW Castrol Cup. 24 jezdců   z 9 zemí absolvovalo dva měřené tréninky. V prvním byl

Aleš Jirásek obsadil v úvodním podniku VW Castrol Cupu 11. a 12.místo
Jirásek po sobotě osmý
Aleš Jirásek letos v VW Castrol Cupu

Za deštivého počasí odstartoval na Hungaroringu do druhé sezony VW Castrol Cup. 24 jezdců   z 9 zemí absolvovalo dva měřené tréninky.

V prvním byl nejrychlejší polský talent Pawel Krenzelok, který v týmu OtoMoto nahradil loňského vítěze Mateusze Lisowského. Za ním byli klasifikováni Aleš Jirásek a Robertas Kupcikas z Litvy.  V první desítce byli všichni letošní favorité- Kisiel, Gelzenis, Fluch, Litwin i jihoafričan Kruger. V tomto tréninku mohli jezdci využít systému Push to pass, který umožnuje zvýšit krátkodobě výkon Golfu až na hranici 330koní.

Druhý trénink se jede stejně jako sobotní kvalifikace bez možnosti využít P2P. 25 minut tohoto tréninku se neslo v nádherné přetahované o nejrychlejší kolo. Na konci svítilo na obrazovce na první pozici jméno Švéda Marcuse Flucha  a za ním s odtupem 0,002 sec – Aleše Jiráska.To byl nejtěsnější rozdíl na čele v celé dosavadní historii cupu.Třetí Maciej Steinhof zaostal o 0,275sec . Na dalších pozicích skončili Krenželok,Litwin,Kisiel,Kupcikas, a Gelzenis /vítěz lońského Carrera cupu GB/.

„Dnešek nám opravdu vyšel na 100%. Mokrá trať mi vyhovuje a tak doufám, že i zítra pojedeme na vodě. Konkurence je velmi kvalitní ,takže to bude tvrdý boj. Chceme ale dokázat, že s námi musí soupeři počítat.“

Premiéru si v poháru odbývá ještě jeden český zástupce. Svíčky Brisk Racing z Tábora prošly testy VW Motorsport a byly jimi osazeny všechny závodní vozy.

PR VW Brisk Racing Czech

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0