Alonso celou sezonu IndyCar neabsolvuje

Alonso celou sezonu IndyCar neabsolvuje

Fernando Alonso vyloučil, že by se v roce 2020 zúčastnil kompletní sezony IndyCar Series. Pokud Španěl do příštího ročníku zasáhne, opět se tak stane

Nepočkal jsi tam na mě, loučil se Alonso s Webberem a předestřel svou budoucnost
Testy v Le Mans ve znamení souboje Toyoty a Rebellionu
Toyotu čeká v Sebringu třídenní test

Fernando Alonso vyloučil, že by se v roce 2020 zúčastnil kompletní sezony IndyCar Series. Pokud Španěl do příštího ročníku zasáhne, opět se tak stane pouze jednorázově při účasti v Indy 500.

Po fiasku v letošním ročníku závodu 500 mil Indianapolis výkonný ředitel McLarenu Zak Brown uvedl, že účast své stáje v kompletní sezoně IndyCar Series vidí pro příští rok velmi nepravděpodobně.

A zúčastnit se celého ročníku 2020 v americké sérii neplánuje ani Fernando Alonso. Španěl pro Motorsport.com totiž uvedl, že v případě návratu do Indianapolis v roce 2020 půjde opět o jednorázový start.

„Pokud nastoupím v Indy, znovu k tomu přistoupím jednorázově. Co se týče závodění, představuje účast v celé sezoně mnoho závazků. Pokud jsem jdete, měli byste mít šanci a ne být pouze turistou,“ uvedl 37letý závodník, pro něhož by účast v kompletním ročníku zahrnovala také mnoho nových klání, které by vyžadovaly extra přípravu.

Dvojnásobný šampion Formule 1 tedy rovněž zavrhl možnost, že by nastoupil do některých závodů IndyCar ještě před startem v Indy 500, neboť mu tento scénář nedává smysl. V tomto směru se tak se Zakem Brownem názorové rozchází, neboť výkonný ředitel stáje minulý týden řekl, že tuto variantu zváží.

„Absolvovat jako přípravu čtyři nebo pět závodů nemá smysl, protože Indy je první oválový závod v šampionátu. Nejsou žádné jiné oválové závody, kdy se můžete připravit. Myslím, že jednorázový start stačí.“

Svůj návrat do „staré cihelny s McLarenem v příštím roce ale zatím Alonso definitivně nepotvrdil: „Budu se muset podívat, jaké jsou možnosti. Prozkoumám všechny, které jsou a pak vyberu tu nejkonkurenceschopnější.“

Případná Alonsova neúčast v dalším ročníku by ale automaticky neznamenala také absenci McLarenu. Zak Brown již totiž upozornil, že účast britského týmu v „pětistovce“ není se Španělem svázána.

Američan ovšem věří, že letošní propadák v podobě nekvalifikace neměl na spolupráci obou stran negativní dopad a do budoucna si dokonce pohrává i smyšlenkou společného startu ve 24 hodinách Le Mans.

Podoba další kariéry rodáka z Ovieda se zatím nachází ve hvězdách. Zatím je jasné, že kromě IndyCar nebude v nadcházejícím roce závodit ani ve WEC, kde jej v sestavě Toyoty nahradí Brendon Hartley.

Některé divoké spekulace dokonce Alonsa spojovaly i s návratem do Formule 1 a do Ferrari, kde by mohl nahradit frustrovaného Sebastiana Vettela. Při zodpovídání dotazů fanoušků na sociálních sítích však vítěz 32 velkých cen uvedl, že na comeback do královny motorsportu nemyslí.

Zároveň ale prozradil velmi zajímavou informaci, když uvedl, že jej po závodě 24 hodin Le Mans čeká v letošním roce ještě 8 závodů. V jaké sérii ovšem nastoupí, neprozradil. Zdá se tedy, že se v příštích týdnech máme ohledně Fernanda Alonsa na co těšit.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0