Alonso po Le Mans opustí WEC, u Toyoty ho nahradí Hartley

Alonso po Le Mans opustí WEC, u Toyoty ho nahradí Hartley

Španělská legenda motorsportu splnila svůj cíl a nadešel čas jít dál. Fernando Alonso se po letošním závodě 24h Le Mans rozloučí se šampionátem FIA W

24h Le Mans – Velké drama v závěru, ale Toyota stejně vítězí
24h Le Mans – Pozávodní reakce jezdců Toyoty
Kdo se objeví na startu závodu 6h Spa?

Španělská legenda motorsportu splnila svůj cíl a nadešel čas jít dál. Fernando Alonso se po letošním závodě 24h Le Mans rozloučí se šampionátem FIA WEC a půjde hledat další výzvy ve světě rychlých kol. U Toyoty ho v sezóně 2019/20 nahradí bývalý tovární pilot Porsche a Toro Rosso ve Formuli 1 – Brendon Hartley.

Alonsův cíl ve vytrvalostních závodech byl od počátku jasný, a to ovládnout slavnou čtyřiadvacetihodinovku. Jeho posádka má v současnosti navíc nejlépe našlápnuto k zisku titulu v celé super sezóně. I přes odchod z WEC se ovšem Španěl rozhodl zůstat u Toyoty a spekuluje se například o Dakaru.

„I když jsem si užil být součástí týmu Toyota Gazoo Racing ve WEC, tato kapitola je u konce. Vítězství v Le Mans je jedním z největších momentů mé kariéry a také část ‚Triple Crown‘ výzvy a toto velké vítězství, kterého jsme dosáhli jako jeden tým, nikdy nezapomenu,“ řekl Alonso v tiskovém prohlášení.

Není to však konec navždy. Dvojnásobný mistr světa Formule 1 se chce totiž do WEC jednou vrátit. Atmosféru vytrvalostních závodů a týmovou spolupráci si prý užil, ale pro tuto chvíli se chce soustředit na další výzvy. Každopádně návrat připadá v úvahu jen pokud by měl šanci získat další vítězství v Le Mans.

U Toyoty tak zůstává pětice jezdců Sébastien Buemi, Kazuki Nakadžima, Mike Conway, José Maria Lopéz a Kamuj Kobajaši. Alonsovo místo zaujme Brendon Hartley, který se po angažmá ve Formuli 1 vrací do vytrvalostního závodění. Novozélanďan má na kontě dva tituly ve WEC a také vítězství v 24h Le Mans, a to s továrním týmem Porsche LMP1.

„Děkuji týmu Toyota Gazoo Racing za tuto příležitost. Z dob našeho soupeření vím, jak profesionální a motivovaný je celý tým, takže se opravdu těším a jsem rád, že se k nim mohu přidat. Věřím, že z Formule 1 se do WEC vracím jako lepší pilot a těším se na návrat na trať a také na poznání nového týmu,“ řekl Hartley.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0