Antonio Citera pojede v letošní sezoně ESET Renault Clio Cup

Antonio Citera pojede v letošní sezoně ESET Renault Clio Cup

Antonio Citera, dvojnásobný vicemistr Chevrolet Cruze Eurocupu, bude v letošní sezoně závodit ve třídě ESET Renault Clio Cup III. Švýcarský jezdec bud

Pekař v sobotu skončil těsně pod pódiem
Pfister přestupuje v ETCC z třídy SMT do S1600
V Grobniku zvítězili Záruba s Citerou

Antonio Citera, dvojnásobný vicemistr Chevrolet Cruze Eurocupu, bude v letošní sezoně závodit ve třídě ESET Renault Clio Cup III. Švýcarský jezdec bude hájit barvy týmu Reného Martinka.

Anonio, z jakého důvodu jsi se rozhodl pro Clio Cup?
Rozhodnutí účastnit se Clio Cupu bylo náhodné. Chtěl jsem závodit s jiným týmem, ale oni měli nakonec jiné plány, takže jsme neměli nic. Během zimy jsem se zúčastnil několika jednání a náhodou jsem se se domluvil s týmem Reného Martinka.

Kde jsou největší rozdíly mezi Cliem a Cruzem podle tebe?
Pro začátek je největším rozdílem, že je tu mnoho týmů a jezdců, kteří proti sobě závodí. Každý chce vyhrát a každý udělá cokoliv, aby vyhrál. V Cruze Cupu byl pouze jeden tým s několika vozy. Takže týmu je jedno, jestli prohraješ nebo vyhraješ…

Testoval jsi už vůz?
Technicky je to opravdový závodní vůz. Velmi lehký, s dvoulitrovým motorem a krátkým rozvorem. Je to agresivní auto s šestistupňovou sekvenční převodovkou a navíc se v něm těžko zachází s pneumatikami. RTM Motorsport právě vůz rekonstruuje, takže jsem nemohl ujet zatím ani metr. Ale už se moc těším, až se do vozu poprvé posadím. Loni jsem se zúčastnil dvou závodů s Cliem a musím říct, že to byla dobrá zábava.

V Clio Cupu je velká konkurence. Jaké jsou tvé cíle?
V Clio Cupu chci sbírat body a nadále si užívat závody. Vím, že nebude jednoduché jezdit na čele, ale pro mě je důležité, abych prošel každým závodem, a když budu na konci sezony někde uprostřed pole, tak budu spokojený.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0