ARC Bratislava se opět zúčastní Asian Le Mans Series

ARC Bratislava se opět zúčastní Asian Le Mans Series

Slovenský tým ARC Bratislava uvidíme ve startovní listině třídy LMP2 také v nadcházejícím ročníku Asian Le Mans Series. Za volant žlutě zbarvené

ARC Bratislavě se komplikuje cesta do Le Mans
ARC Bratislava vybojovala v Austrálii bronz
ARC Bratislavu vyřadila v Šanghaji prázdná nádrž

Slovenský tým ARC Bratislava uvidíme ve startovní listině třídy LMP2 také v nadcházejícím ročníku Asian Le Mans Series. Za volant žlutě zbarveného Ligieru usednou s výjimkou šéfa stáje Mira Konopky ještě Andreas Laskaratos a Kang Ling.

ARC Bratislava znovu zabojuje o účast v závodě 24 hodin Le Mans. Slovenská stáj totiž potvrdila, že se i v nadcházející sezoně zúčastní zimní Asian Le Mans Series v kategorii LMP 2 Am, kde před rokem vybojovala titul a právě díky tomuto úspěchu si zajistila start v letošním ročníku slavného francouzského podniku.

V porovnání se sezonou 2018-2019 ale dojde k jedné změně v jezdeckém složení. Znovu se sice můžeme těšit na šéfa stáje Mira Konopku a čínského závodníka Kanga Linga, již ale neuvidíme Brita Darrena Burkeho. Toho totiž v posádce nahradí řecký jezdec Andreas Laskaratos, kterého jsme letos mohli vídat v European Le Mans Series.

Úvodní podnik sezony 2019/2020 čeká na bratislavskou ekipu již na konci tohoto měsíce, konkrétně 24. listopadu, kdy se uskuteční čtyřhodinový závod v Šanghaji. Následovat bude 12. ledna šestihodinové klání v australském Bend Motorsport Parku a zbylé dva podniky představují čtyřhodinovky v Sepangu (15. února) a Buriramu (23. února).

titulní fotografie: ARC Bratislava/Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Josefus 1 year ago

    Vzhledem k tomu, že během posledního ročníku čtyřiadvacetihodinovky startovali Konopkovci z chvostu startovního pole prototypů, neboť na vítěze pole position v kategorii LMP2 ztratili propastných 10 vteřin, je amatérská kategorie LMP2 Am jedinou nadějí jak opět přijít k pozvánce na La Sartre.
    Z dostupných materiálů zatím nevyplývá, zda bude mít tým ARC Bratislava v kategorii LMP2 Am opět pouze dva soupeře jako vloni, či zda jich bude mít více, nebo dokonce i méně… Víte to už někdo? z oficiálních webovek AsLMS to zatím vyčíst nelze.
    I kdyby se jim podařilo pozvánku do Le Mans vybojovat, šance na úspěch by byla stejně nulová, jako vloni. Obzvláště jsem zvědavý na výkon nové posily týmu ARC Bratislava – výše zmíněného řeckého jezdce Andrease Laskaratose……..

  • DISQUS: 0