ARC Bratislava vybojovala v Austrálii bronz

ARC Bratislava vybojovala v Austrálii bronz

Posádka slovenské stáje ARC Bratislava ve složení Miro Konopka, Andreas Laskaratos a Garnet Patterson obsadila ve druhém závodě aktuálního ročníku As

ARC Bratislavu vyřadila v Šanghaji prázdná nádrž
ARC Bratislavě se komplikuje cesta do Le Mans
ARC Bratislava se opět zúčastní Asian Le Mans Series

Posádka slovenské stáje ARC Bratislava ve složení Miro Konopka, Andreas Laskaratos a Garnet Patterson obsadila ve druhém závodě aktuálního ročníku Asian Le Mans Series na australském okruhu Bend třetí příčku ve třídě LMP2 Am.

Vstup do nové sezony Asian Le Mans Series během listopadového podniku v čínském Šanghaji stáji ARC Bratislava bohužel nevyšel. Parta Mira Konopky totiž na území nejlidnatější země světa šachovnicový praporek nespatřila a domů se tak vracela s prázdnou.

Úkol pro druhý závod sezony, který hostil okruh v australském Tailem Bendu, zněl tedy jasně – odčinit prvotní nezdar. V této snaze se tým dokonce rozhodl pozměnit i svou jezdeckou sestavu. Zatímco Kang Ling si během druhého lednového víkendu mohl dopřát odpočinek, do akce byl povolán Garnet Patterson. Hlavní motivací k tomuto kroku byly patrně zkušenosti australského závodníka s touto pro většinu pole neznámou dráhou, které zde získal jakožto závodní kouč.

Páteční jízdy ovšem bratislavské ekipě mnoho důvodů k radosti nepřinesly. Zatímco v prvním týmovém testu obsadila 13. pozici, v prvním volném tréninku skončila 10. V obou případech ovšem obsadila poslední čtvrté místo kategorie LMP2 Am.

Poté ale přišla sobota a věci se otočily k lepšímu. Zatímco ve druhém volném tréninku z toho byl celkový osmý čas a druhá pozice v LMP2 Am, v bitvě o startovní pozice si posádka polepšila z hlediska absolutní klasifikace ještě o jedno místo a v rámci své kategorie pak zopakovala výsledek ze druhých tréninkových jízd.

Po startu nedělního závodu však žlutý Ligier JS P2 stříbrnou pozici dlouho neudržel. Již během úvodního okruhu se totiž Miro Konopka propadl na desáté místo a zároveň na poslední příčku v LMP2 Am. Později navíc následoval propad mimo elitní desítku a na konci svého úseku, který nastal zhruba po hodině a čtvrt, se šéf stáje pohyboval kolem 15. místa.

Poté ale za volant usedl Patterson a s nadějemi slovenských barev to opět vypadalo o něco růžověji. Na počínání 26letého závodníka bylo poznat, že na trati nestartuje poprvé. Zajížděl totiž o poznání rychlejší časy než Konopka a vůz se startovním číslem 4 ve výsledkové listině dokázal posunout na celkovou osmou příčku.

Ale nejen to. ARC Bratislavě se totiž podařilo proniknout i na provizorní stupně vítězů LMP2 Am. Stalo se tak poté, co vůz posádky stáje RLR MSport John Farano – Andrew Higgins – Arjun Maini zachvátily zhruba dvě a půl hodiny před cílem plameny. Situace si dokonce vyžádala výjezd zpomalovacího vozu.

Asi hodinu a půl před vypršením časového limitu si zazávodil také Andreas Laskaratos. Řekovi se během svého účinkování na závodní dráze podařilo osmou pozici udržet a na poslední tři čtvrtě hodinu vrátil vůz zpět do rukou Pattersona.

Domácí jezdec pak vůz dokázal dovézt do cíle a zatímco v hodnocení LMP2 Am udržel třetí pozici, v celkovém pořadí si polepšil ještě o jednu pozici a cílovou pásku proťal jako sedmý. Stalo se tak díky odstoupení posádky Shane Van Gisbergen – Daniel Gaunt – Nick Cassidy z celkového druhého místa.

Před triem ARC Bratislavy se v LMP2 Am umístily pouze posádky stáje Rick Ware Racing. Zatímco pro vítězství si dojela dvojice Cody Ware – Gustas Grinbergas, druhou pozici obsadili Anthony Lazzaro s Guyem Cosmem.

Celkové vítězství si opět připsala trojice G-Drive Racingu by Algarve Roman Rusinov, James French a Leonard Hoogenboom. Druhá skončila posádka Aidan Read – Nicholas Foster – Roberto Merhi (Eurasia Motorsport) a třetí místo obsadilo trio Jack Manchester – Harry Tincknell – Ben Barnicoat (Thunderhead Carlin Racing).

Pokud jde o zbylé třídy, v LMP3 zvítězili Tony Wells s Colinem Noblem (Nielsen Racing) a v GT zase slavila posádka Takeši Kimura – Kei Cozzolino – Côme Ledogar (Car Guy).

kompletní výsledky závodu

Předposlední závod ročníku 2019/2020 přivítá 15. února malajsijský Sepang.

titulní fotografie: Asian Le Mans Series – Official / Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 2
  • comment-avatar
    Josefus 1 year ago

    Nebýt požáru vozu RLR MSport, dojel by bratislavský tým na čtvrtém místě ze čtyř. Avšak ani třetí místo nezabránilo sestupu posádky ARC Bratislava z průběžného 3. místa na 4. místo v celkové klasifikaci této “čtyřčlenné” třídy LMP2 Am.
    Během posledních dvou závodů sezony zůstává posádce ARC Bratislava již pouze teoretická šance na celkové vítězství v LMP2 AM. Mrzkých 15 bodů za třetí místo z australského závodu tedy posádku ARC Bratislava k účasti v Le Mans nepřiblížilo, ba naopak…..

  • comment-avatar
  • DISQUS: 0