ARC Bratislavu čeká dvanáctihodinovka v Abú Zabí

ARC Bratislavu čeká dvanáctihodinovka v Abú Zabí

Slovenský tým ARC Bratislava se o víkendu zúčastní v Abú Zabí podniku Gulf 12 hodin. Posádku stáje utvoří Miro Konopka s Nealem Mustonem a

Průběžné pořadí F4 SAE: Chovancovi patří sedmé místo, Knoppovi třinácté
Chovanec na úvod třetího podniku F4 SAE pátý, Knopp desátý
Staňkovi vynesla sobota dva body

Slovenský tým ARC Bratislava se o víkendu zúčastní v Abú Zabí podniku Gulf 12 hodin. Posádku stáje utvoří Miro Konopka s Nealem Mustonem a Simonem Murrayem.

Dva týdny poté, co v Abú Zabí vyvrcholil letošní ročník F1, bude okruh Yas Marina patřit vytrvalostnímu závodění. Během tohoto víkendu je zde totiž na programu devátý ročník podniku Gulf 12 hodin.

Zajímat bude tento do dvou šestihodinových fází rozložený závod mimo jiné i slovenské fanoušky. Mezi 31 přihlášenými totiž figuruje také stáj ARC Bratislava, která se s vozem Ginetta P3 představí v kategorii prototypů a výletem do Spojených arabských emirátů si zpestří čekání na pokračování aktuálního ročníku Asian Le Mans Series.

Na závodní dráze opět uvidíme Mira Konopku. V případě zbylých dvou pozic jezdecké sestavy ale dojde v porovnání s listopadovým úvodním závodem ALMS v Šanghaji ke změnám. Šéfa stáje totiž tentokrát nebudou doplňovat Kang Ling s Andreasem Laskaratosem, nýbrž Simon Murray a Neale Muston, který zde třídu prototypů v minulosti opanoval již dvakrát (2016 a 2018).

Australan navíc může oprávněně pomýšlet i na třetí triumf, neboť pravděpodobnost jeho dosažení činí 50 %. ARC Bratislava totiž bude mít ve své třídě pouze jednoho konkurenta, kterého představuje posádka stáje United Autosports Jim McGuire-Richard Meins-Shaun Lynn.

Podniku přidává na atraktivitě také účast motocyklových hvězd. Ve třídě GT3 Am bude společně s Alexisem de Bernardim a Niccolou Cadeiem pilotovat Ferrari 488 GT3 stáje Kessel Racing někdejší jezdec MotoGP Loris Capirossi.

V GT3 Pro-Am pak dokonce nastoupí za tým Monster VR46 Kessel legendární Valentino Rossi. „The Doctor“ si zazávodí se stejným vozem jako jeho dřívější soupeř. Dělit se o něj navíc bude se svým nevlastním bratrem a zároveň jezdcem Moto2 Lucou Marinim a rovněž s věrným kamarádem Alessiem „Ucciem“ Saluccim.

harmonogram podniku

čtvrtek 12. prosince

14:00-17:00        první volný trénink

pátek 13. prosince

6:30-7:20             druhý volný trénink
7:30-8:20             třetí volný trénink
8:30-9:20             čtvrtý volný trénink
14:00-15:15        kvalifikace

sobota 14. prosince

6:30-12:30           první šestihodinová část závodu
14:30-20:30        druhá šestihodinová část závodu

titulní fotografie: gulf12hours.com

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Josefus 1 year ago

    Teď jde o to, aby si neuřízli ostudu jako v letošním Le Mans. Teď jde o to, aby nedojeli zcela na chvostu, aby se svým prototypem porazili alespoň nějaká z pomalejších gétéček, když už ne jiné prototypy.
    Zatímco autor článku používá i nadále zkratku “ALMS”, což je zaniklá American Le Mans Series (2013), Valentino Rossi si na obrázku tiskne pravicí s košilatým…..

  • DISQUS: 0