LOADING

Type to search

ARC Bratislavu vyřadila v Šanghaji prázdná nádrž

Share

Miro Konopka po skončení úvodního podniku nové sezony Asian Le Mans Series v Šanghaji uvedl, že za odstoupením jeho týmu stál nedostatek paliva v nádrži.

V čínském Šanghaji o víkendu odstartovala čtyřhodinovým závodem nová sezona Asian Le Mans Series. Slovenské stáji ARC Bratislava se ale bohužel vstup do ročníku 2019/2020 zrovna dvakrát nevydařil.

V sobotní kvalifikaci se posádce Miro Konopka-Kang Ling-Andreas Laskaratos sice podařilo zajet nejrychlejší čas v rámci kategorie LMP2 Am a i v závodě byla zapojena do boje o vítězství, čínské klání ale nakonec skončilo pro vůz se startovním číslem 4 předčasně poté, co hodinu před koncem zůstal stát na závodní dráze.

Miro Konopka později uvedl, že příčinou odstoupení bratislavské ekipy byla prázdná nádrž. Palivo došlo ve voze poté, co se týmu vymstila snaha vydržet během prostředního úseku na trati co nejdéle.

„Věděli jsme, že pro poslední úsek nasadí stáj RLR svého nejrychlejšího pilota, který jinak působí jako testovací jezdec stáje Haas ve F1 (Arjun Maini – pozn. red.). V této sérii ovšem zázračně závodí mezi amatérskými závodníky s nižší kategorizací. Inženýři se proto snažili Lingův stint natáhnout. Přepočítali se. Asi jsme chtěli až příliš moc a ztratili jsme všechno. Cesta na 24 hodin Le Mans 2020 se nám tímto velice zkomplikovala,“ řekl šéf a zároveň jeden z jezdců stáje.

ARC Bratislava ovšem stále má k dispozici tři pokusy momentálně nepříznivou situaci zvrátit. První z nich přijde 12. ledna, kdy je na programu závod v australském Bend Motorsport Parku. Následovat poté budou klání v Sepangu (15. února) a v Buriramu (23. února).

titulní fotografie: Andrej Blizniak

Tags:

You Might also Like

1 Comment

  1. Josefus 25.11.2019

    Z oficiálních webových stránek Asian Le Mans Series vyplývá, že australský závod bude pouze čtyřhodinový, nikoliv šestihodinový jak píše autor článku.

    Kdo chce víc, nemá nic. Neuvážený risk způsobil, že posádka ARC Bratislava přišla nejen o třetí místo (ze tří zúčastněných v LMP2-Am), nýbrž i o 15 bodů, které budou na konci sezony citelně chybět. Panu Konopkovi nedošlo, že se tato ztráta bude jen těžko dohánět, obzvláště za situace, kdy je seriál pouze o čtyřdílný?

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..