Aston Martin a Toyota chystají hypervozy

Aston Martin a Toyota chystají hypervozy

Krátce po představení upravených pravidel hypervozů, které od sezóny 2020/21 nahradí ve FIA WEC prototypy LMP1, oznámil Aston Martin svůj program Val

FIA WEC: Aston Martin volá po lepší transparentnosti BoP
Le Mans GTE Am: Dokáže Aston Martin zopakovat loňskou výhru?
FIA WEC: Dánští šampióni se přesouvají k profesionálům

Krátce po představení upravených pravidel hypervozů, které od sezóny 2020/21 nahradí ve FIA WEC prototypy LMP1, oznámil Aston Martin svůj program Valkyrie. Kromě toho svůj hypervůz chystá také Toyota, která potvrdila své setrvání v šampionátu.

Aston Martin hodlá vstoupit do nejvyšší kategorii FIA WEC již od sezóny 2020/21 a na novém hypervozu spolupracuje s Red Bullem. Britská značka se tak stala první oficiálně oznámenou automobilkou vstupující do nové éry vytrvalostních závodů. Zároveň však zůstává věrná vozům GTE.

Hypervůz bude vycházet z existujícího hybridního supersportu Valkyrie, který navrhl legendární designér Formule 1 Adrian Newey. Vůz má dvanáctiválcový motor Cosworth o objemu 6,5 litru a výkon 1160 koňských sil. Finální hypervůz samozřejmě dozná některých úprav a omezení.

Očekává se, že Aston Martin vyhledá v paddocku pomoc některého z existujících týmů. Hovoří se například o spolupráci se stájí Multimatic, která po odchodu Fordu z GTE Pro hledá nového partnera. To však zatím potvrzeno nebylo a na více detailů si musí fanoušci počkat.

Toyota

Své setrvání v šampionátu WEC potvrdila rovněž Toyota, která i představila první vizualizaci svého hypervozu. Očekává se, že japonská automobilka i nadále plánuje spolupracovat se svým existujícím týmem Toyota Gazoo Racing.

S prototypem Toyota TS050 Hybrid se tedy fanoušci rozloučí během nadcházející sezóny 2019/20. Nový hypervůz zatím oficiální jméno nemá, ale více informací lze čekat již brzy. První testování je naplánováno již v první polovině příštího roku.

O hypervozy projevila zájem také Oreca, a to zejména po posledních úpravách pravidel, kdy již není nutné řešit záležitosti spojené s hybridními systémy. Francouzský výrobce závodních vozů údajně hledá partnery, se kterými by se do tohoto projektu mohl pustit.

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    matis 2 years ago

    Dúfam, že sa tam objaví aj Brabham BT62 lebo zvuk má neskutočný

  • DISQUS: 0