Aston Martin a Toyota chystají hypervozy

Aston Martin a Toyota chystají hypervozy

Krátce po představení upravených pravidel hypervozů, které od sezóny 2020/21 nahradí ve FIA WEC prototypy LMP1, oznámil Aston Martin svůj program Val

Aston Martin před Le Mans přibere, Porsche bude víc dýchat
Aston Martin se vrací do nejvyšší kategorie Blancpain Endurance
FIA WEC: Darren Turner uzavřel s Astonem dlouhodobou spolupráci

Krátce po představení upravených pravidel hypervozů, které od sezóny 2020/21 nahradí ve FIA WEC prototypy LMP1, oznámil Aston Martin svůj program Valkyrie. Kromě toho svůj hypervůz chystá také Toyota, která potvrdila své setrvání v šampionátu.

Aston Martin hodlá vstoupit do nejvyšší kategorii FIA WEC již od sezóny 2020/21 a na novém hypervozu spolupracuje s Red Bullem. Britská značka se tak stala první oficiálně oznámenou automobilkou vstupující do nové éry vytrvalostních závodů. Zároveň však zůstává věrná vozům GTE.

Hypervůz bude vycházet z existujícího hybridního supersportu Valkyrie, který navrhl legendární designér Formule 1 Adrian Newey. Vůz má dvanáctiválcový motor Cosworth o objemu 6,5 litru a výkon 1160 koňských sil. Finální hypervůz samozřejmě dozná některých úprav a omezení.

Očekává se, že Aston Martin vyhledá v paddocku pomoc některého z existujících týmů. Hovoří se například o spolupráci se stájí Multimatic, která po odchodu Fordu z GTE Pro hledá nového partnera. To však zatím potvrzeno nebylo a na více detailů si musí fanoušci počkat.

Toyota

Své setrvání v šampionátu WEC potvrdila rovněž Toyota, která i představila první vizualizaci svého hypervozu. Očekává se, že japonská automobilka i nadále plánuje spolupracovat se svým existujícím týmem Toyota Gazoo Racing.

S prototypem Toyota TS050 Hybrid se tedy fanoušci rozloučí během nadcházející sezóny 2019/20. Nový hypervůz zatím oficiální jméno nemá, ale více informací lze čekat již brzy. První testování je naplánováno již v první polovině příštího roku.

O hypervozy projevila zájem také Oreca, a to zejména po posledních úpravách pravidel, kdy již není nutné řešit záležitosti spojené s hybridními systémy. Francouzský výrobce závodních vozů údajně hledá partnery, se kterými by se do tohoto projektu mohl pustit.

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    matis 1 year ago

    Dúfam, že sa tam objaví aj Brabham BT62 lebo zvuk má neskutočný

  • DISQUS: 0