Aston Martin se vrací do nejvyšší kategorie Blancpain Endurance

Aston Martin se vrací do nejvyšší kategorie Blancpain Endurance

Aston Martin V12 Vantage GT3 rozšíří v nadcházející sezoně startovní rošt Blancpain GT Series Endurance v kategorii Pro. Britský vůz nasadí stáj R-Mot

Le Mans GTE Am: Dokáže Aston Martin zopakovat loňskou výhru?
Fred Makowiecki se kaje, nehodu ale nechce dále rozebírat
Aston Martin vidí budoucnost Le Mans v supersportech

Aston Martin V12 Vantage GT3 rozšíří v nadcházející sezoně startovní rošt Blancpain GT Series Endurance v kategorii Pro. Britský vůz nasadí stáj R-Motorsport ve spolupráci s týmem Arden Motorsport.

Potvrzenými jezdci jsou prozatím Britové Jake Dennis a Alex Brundle. Dennis v uplynulé sezoně závodil v Blancpain GT Series pro belgickou sestavu Audi Club Team WRT ve vytrvalostním i sprintovém seriálu, zatímco Brundle se od roku 2014 věnoval čistě závodům prototypů, loni absolvoval kompletní sezonu vytrvalostního šampionátu FIA WEC za Jackie Chan DC Racing LMP2. Oba piloti již v minulosti působili u Ardenu resp. týmu Jota Sport, které tvoří závodní alianci.

„V nadcházející sezoně máme ambice bojovat o prvenství v šampionátu a zároveň chceme stanout na nejvyšším stupni vítězů v závodě 24h Spa. Ohledně výběru dalších jezdců neuděláme žádné kompromisy, uskutečníme testy s mnoha adepty a rozhodneme se na základě získaných dat,“ řekl serveru Sportscar365.com spolumajitel a šéf týmu R-Motorsport Florian Kamelger.

Díky novému projektu se automobilka Aston Martin objeví v kompletní vytrvalostní sezoně Blancpain Series ve třídě Pro poprvé od roku 2011. V tehdy premiérovém ročníku Endurance Cupu nasazoval francouzský tým Hexis předchozí modely DBRS. Od sezony 2019 dojede k dalšímu posunu, na trať má vyjet nový Vantage V12 GT3, který by měl vycházet z nedávno představené verze GTE V8, jen motor zůstane dvanáctiválcový. A právě s tímto vědomím týmy R-Motorsport a Arden do spolupráce vstupují.

COMMENTS

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar
  Martis 3 years ago

  Příjemné osvěžení na chvostu závodního pole. Audi a Mercedes si hlídají BoP a Aston chce že starým modelem vyhrát? To se nestane. Kdo platí ten jede!!!

 • comment-avatar
  A. Novák 3 years ago

  Bohužel to vidím podobně. Chvost to asi nebude, ale čelo taky ne.

 • DISQUS: 0