Autodrom Most v existenčních potížích

Autodrom Most v existenčních potížích

Ekonomická situace Autodromu Most se kvůli koronavirové pandemii výrazně zkomplikovala a společnost se v tuto chvíli nachází v ohrožení další existence.

NULTÝ ROČNÍK AUTOSHOW SE VYDAŘIL NA JEDNIČKU
LOUDA CUP láká na hodnotné ceny, adrenalinový zážitek prohřejí ponožky
Mostecký paddock ovládne až 100 drifterských speciálů

Současná koronavirová pandemie a s ní související omezení způsobují finanční těžkosti řadě subjektů. A výjimkou bohužel není ani Autodrom Most. Jeho příjmy poklesly v tomto období o 90 % a zisky za celý rok by podle odhadů měly být nižší o 70 %, v důsledku čehož se společnost nyní nachází v existenčních potížích.

Podle obchodní a marketingové ředitelky Jany Svobodové se organizace pravděpodobně bude muset uchýlit i k propouštění. Dále podotýká, že pomoci mohou v této nelehké situaci rovněž fanoušci.

„Je to neudržitelný stav. Od 20. dubna sice můžeme v rámci rozvolnění omezení pronajímat velký závodní okruh profesionálním závodním týmům, příliš to ale nepocítíme. Je jich totiž v republice jen několik. Motoristický sport je v podstatě paralyzován. Ačkoli děláme všechno možné pro zachování všech 45 pracovních míst, propouštění se zřejmě nevyhneme. V současné chvíli nám pomůže jakákoli podpora. Pokud si nyní naši fanoušci zakoupí vstupenku na závody nebo poukaz na kurz bezpečné či sportovní jízdy, zůstanou v platnosti až do doby, kdy se akce budou moci uskutečnit,“ říká Svobodová.

„Naše akce navštěvují každoročně desítky tisíc lidí, zejména cizinci. Významně tak přispíváme k rozvoji turistického ruchu i ekonomickému oživení regionu. To se však teď obrací proti nám, stejně jako masivní investice do modernizace a zkvalitnění zázemí areálu autodromu. Zůstali jsme tak téměř bez prostředků.“

Prosíme fanoušky o podporu a záchranu autodromu.🙏😔🆘Ocitli jsme se kvůli epidemii nemoci Covid-19 a následných…

Zveřejnil(a) Autodrom Most dne Pátek 17. dubna 2020

Řešením by ovšem podle Svobodové mohlo být umožnění organizace sportovních a výukových aktivit, které je okruh schopen realizovat bezpečným způsobem. V této záležitosti se již mostečtí obrátili na kompetentní osoby.

„Fungujeme na obrovském území. Sportovní a výukové aktivity proto dokážeme zabezpečit individuální a bezkontaktní formou. O to více nás mrzí, že zatímco například hobby markety, kde se na sebe tlačí stovky zákazníků, mají otevřeno, náš areál zůstává uzavřený. Oslovili jsme proto otevřeným dopisem premiéra a další kompetentní představitele, zda by postoj k našemu areálu a aktivitám nepřehodnotili a neumožnili jeho provozování.“

Most by měl letos přivítat například závody NASCAR Whelen Euro Series (19. – 21. června), IDM (3. – 5. července), ADAC GT Masters (31. července – 2. srpna), ETRC (28.-30. srpna) nebo Porsche Sprint Challenge Central Europe (11.-12. září).

titulní fotografie: Autodrom Most

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0