Enge zažije další premiéru. V Přerově si v závodě mistrovství Evropy vyzkouší autokros

85 jezdců se přihlásilo ke startu ve víkendovém podniku ME v autokrosu v Přerově. Je mezi nimi i Tomáš Enge.

Jediný Čech závodící ve formuli 1 si tak rozšíří svoji "sbírku" absolvovaných disciplín o další. "Je to pro mě další nová výzva. Speciál SuperBuggy jsem měl dosud možnost pilotovat jen na Setkání mistrů v Sosnové, kde mi svoji buginu půjčil Kuba Kubíček," připomněl 45letý jezdec.

Ale teď ho čeká zcela jiná výzva. "Sosnová se samozřejmě nedá srovnávat s opravdovým autokrosovým závodem, kde auta skáčou, jedou mezi mantinely a jedeš tam dohromady s několika dalšími soupeři. Takže tohle bude můj první skutečný autokrosový závod na šotolině. Tento povrch mám rád už proto, že rád jezdím bokem," uvedl liberecký rodák.

Autokrosového debutu se nemůže dočkat. "Ohromně se na to těším, ale zároveň z toho mám respekt. Ono, i když bugina má čtyři kola a motor, je to pro mě nová a nepoznaná mentalita. Budu muset vše prozkoumat a přijít na to, jak se to dělá. Strašně moc mi v přípravě pomáhá tým Marat Engineering, za který budu startovat a v jehož krásnou buginu mám plnou důvěru,“ dodal Enge.
 

Otakar Výborný.

Hlavní organizátor Jakub Vymazal je znám tím, že se snaží nabídnout zábavu co nejširšímu spektru diváků. Tento trend hodlá zachovat i pro letošní evropský podnik v Údolí mamutů.

"Bude opravdový nabitý. Rychlým výčtem a jedním dechem by se dalo říct: našlapaný motoristický víkend plný napínavých soubojů a dechberoucích situací na závodní trati i mimo ni. Letos jsme se zaměřili i do vzduchu a brutální akrobatický projev přiletí ukázat Martin Šonka, na závodní trati zase bude zářit opravdová motoristická persona Tomáš Enge, na pódiu Jumping Drums, za mikrofonem komentátor Martin Straka. Do toho lety vrtulníky, dětská autokrosová akademie, autogramiáda, krásné umbrella girls, skákací hrady, fanzóna s výstavou historických exemplářů a trenažéry. Věřím, že diváci nebudou vědět, co dříve," sdělil předseda AMK Přerov-město.

Do Údolí mamutů se těší také jezdec Otakar Výborný. „Pro mě jde o vrchol sezony. Za prvé, hlavní partner akce společnost Morkus Morava je zároveň mým hlavním sponzorem. Za druhé, přerovskou trať mám moc rád od mého prvního zdejšího startu. To bylo v roce 2013 ještě s Mitsubishi Colt. Od té doby jsem zde nikdy nechyběl, ať už to později bylo s Mitsubishi Mirage nebo speciálem královské kategorie SuperBuggy. Samozřejmě nebudeme chybět ani letos. Očekávám parádní závody a úžasný doprovodný program,“ sdělil úspěšný český reprezentant.

Zdroj a foto: Autoklub ČR

Autor

Redakce

Externí materiály upravené redakcí MotorMixu.