Barcelona uzavře evropskou část vytrvalostních závodů. Tým RTR Projects bojuje o prvenství

Barcelona uzavře evropskou část vytrvalostních závodů. Tým RTR Projects bojuje o prvenství

Poslední prázdninový víkend bude na okruhu v Barceloně patřit seriálu 24H Series by CREVENTIC. Evropská část končí a brněnský tým RTR Projects m

Brněnský automotodrom uvidí v pátek ojedinělou závodní exhibici tří našlapaných strojů
Velkou havárií k velkému jmění
Buggyra je s termínovou listinou spokojena

Poslední prázdninový víkend bude na okruhu v Barceloně patřit seriálu 24H Series by CREVENTIC. Evropská část končí a brněnský tým RTR Projects má našlápnuto po dvou vítězstvích k celkovému úspěchu.

Hájit barvy brněnského týmu budou ve Španělsku Jan Krabec, Daniel Skalický, Petr Lisa, Erik Janiš a Tomáš Miniberger. V silné konkurenci bude pětice jezdců bojovat v rámci kategorie SP3 s vozy Porsche, BMW a Ginetta.

„Pojedeme v kategorii SP3, kde je silná konkurence. Budeme mít opět jiné BoP, ale díky všestrannosti speciálu KTM X-BOW to není problém,“ věří šéf týmu Tomáš Miniberger a k otázce na výsledek dodává: „Vytrvalostní závody jsou pro nás o týmové spolupráci a zábavě. Nicméně cítíme zde šanci, a také menší tlak na výsledek. Přeci jen po dvou vyhraných závodech v Mugellu a Brně je tu naděje na vítězství v naší kategorii, a tu nechceme jen tak nechat ležet.“

I když pořadatelé přidělili týmu RTR Projects jinou kategorii, body budou přiděleny české stáji v rámci kategorie SP2, ve které doposud závodil.

„Pro nás je závod v Barceloně výjimečný podnik. Vždyť tady to vše před několika lety začalo. Dovolili jsme si přivést takřka sériové BMW M3 a závodit proti jménům, která jsme znali jen z televize. Svojí roli hraje také fakt, že to je okruh pro šampionátu F1 a MotoGP. Je pak neskutečný zážitek stát na stupních vítězů, na kterých stojí piloti královen motorsportu,“ dodal Tomáš Miniberger.

Ve čtvrtek tým čekají tréninky a v pátek pak kvalifikace. Ta s ohledem na délku závodu, čtyřiadvaceti hodin, není rozhodující. „Vždy je být lepší v popředí, nikdy totiž nevíte, co se může ve středu pole stát,“ prozradil takticky Erik Janiš. Start závodu je naplánovaný na sobotní dvanáctou hodinu. Cíl pak o čtyřiadvacet hodin později. Závod můžete sledovat živě ZDE.

Harmonogram

Čtvrtek 29.8.2019
15:30 – trénink

Pátek 30.8.2019
09:00 – trénink
13:00 – trénink
17:45 – kvalifikace
21:00 – noční trénink

Sobota 31.8.2019
12:00 – start závodu 24H Barcelona

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0