Barcelonské vystoupení skončilo pro české motocyklisty předčasně

Barcelonské vystoupení skončilo pro české motocyklisty předčasně

Ve dvojici závodů pátého podniku Mistrovství světa Supersport 300 ve španělské Barceloně se nepředstavil ani jeden z českých účastníků. Zatímco Oliveru Königovi v účasti zabránilo zranění po pádu v superpole, Matyáš Červenka s Davidem Kubáněm se nekvalifikovali.

Lopeze čeká osudový japonský víkend
24h DUBAI LIVE
Ptáčkova sobotní stíhací jízda skončila devátým místem

Nebyli to pouze Filip Salač (Moto3) a Jakub Kornfeil (MotoE) v Misanu, komu mohli čeští fanoušci závodů silničních motocyklů držet o víkendu palce. Závodilo se i ve španělské Barceloně, kde byl na programu mimo jiné i pátý podnik Mistrovství světa Supersport 300. Součástí jeho startovní listiny byli také tři čeští závodníci – Oliver König (Movisio by Freudenberg Jr Team), Matyáš Červenka (Smrž Racing – Willi Race) a David Kubáň (ACCR Czech Talent Team – Willi Race).

Kornfeil bodoval také v neděli

Salač v neděli těsně za body

Závodní víkend odstartoval v pátek dvojicí volných tréninků. První z nich se odjel na suché trati. Nejrychlejším z našich v něm byl König, který ve skupině B obsadil sedmé místo. Kubáň skončil ve stejné skupině dvacátý třetí a Červenka zajel dvacátý šestý čas.

Druhý volný trénink se již konal na mokré dráze. A Königovi s Kubáněm tyto podmínky svědčily. Oba sice během druhé tréninkové jízdy skončili na zemi, König ovšem dokázal ve skupině B zaznamenat nejrychlejší čas a Kubáň se umístil na třetí pozici. Červenka byl dvanáctý.

Sobotní program zahájil třetí volný trénink, který se rovněž konal na mokru. Nejlepším Čechem byl opět šestý König. Červenka skončil šestnáctý a Kubáň sedmnáctý.

Přímý postup do superpole si v trénincích zajistil pouze König. Jezdci stáje Movisio by Freudenberg Jr Team patřilo v kombinovaných výsledcích skupiny B sedmé místo. Kubáň s Červenkou ovšem mezi postupující patnáctkou neskončil. Zatímco první jmenovaný obsadil 23. příčku, druhému jmenovanému připadla 26. pozice a oba se tak museli zúčastnit závodu poslední šance.

To již se ale barcelonské účinkování českých jezdců chýlilo ke konci. Nejprve skončil víkend pro Königa. Ten se totiž v superpole po pádu zranil. Dvacátý devátý čas v hodnotě 1:58,322 mu tak nebyl nic platný. Tím ale pro Olivera neskončil pouze španělský podnik. Po skončení víkendu totiž oznámil, že se kvůli zranění nezúčastní ani zbývajících dvou letošních podniků v Magny-Cours a Estorilu.

 

Barcelona pro me skoncila diky padu jineho jezdce ktery me nasledne ze zadu me sestrelil…. will be back soon 💪

Zveřejnil(a) Oliver König # 52 official dne Sobota 19. září 2020

 

V mistrovských závodech jsme neviděli ani Červenku s Kubáněm. Ti se v závodě poslední šance nedokázali umístit mezi postupovou šesticí. Zatímco Kubáň dojel po startu z 15. pozice jako desátý, Červenka začínal z 21. příčky a skončil dvanáctý.

„Na této trati jsem byl poprvé a od začátku jsem věděl, že nebude lehké se kvalifikovat. První trénink jsem jel hodně pomalu, vůbec mi nevycházela stopa. Na druhý volný trénink začalo pršet a tak jsem nemohl vylepšit svůj čas, takže jsem se musel spokojit s 21. místem na startu závodu poslední šance. Třetí volný trénink jsme jeli na osychající trati, takže závod poslední šance byl jasný. Závod mě hodně bavil a z 21. místa jsem se propracoval až na dvanácté. Příště to už vyjde,“ shrnul své účinkování Červenka.

Červenka sice do dvojice závodních jízd nepostoupil, i přesto v nich ale měl tým Smrž Racing – Willi Race své želízko v ohni. Tím byl Červenkův týmový kolega Alejandro Carrión. Španěl ale žádné body nezískal. Zatímco do cíle sobotního prvního závodu, který se konal na osychající trati, dojel dvacátý čtvrtý, nedělní jízdu po pádu nedokončil.

Sezona Mistrovství světa Supersport 300 pokračuje o víkendu 3.-4. října ve francouzském Magny-Cours. Půjde již o předposlední dějství letošní sezony.

Výsledky prvního závodu víkendu: 1. Tom Booth-Amos (Velká Británie, RT Motorsports by SKM-Kawasaki, Kawasaki Ninja 400) 10 kol, 2. Samuel Di Sora (Francie, Leader Team Flembbo, Kawasaki Ninja 400) +6,336, 3. Marc García (Španělsko, 2R Racing, Kawasaki Ninja 400) +6,391… 24. Alejandro Carrión (Španělsko, Smrž Racing – Willi Race, Kawasaki Ninja 400) +1:01,569.

Výsledky druhého závodu víkendu: 1. Juta Okaja (Japonsko, MTM Kawasaki MOTOPORT, Kawasaki Ninja 400) 10 kol, 2. Scott Deroue (Nizozemsko, MTM Kawasaki MOTOPORT, Kawasaki Ninja 400) +0,045, 3. Jeffrey Buis (Nizozemsko, MTM Kawasaki MOTOPORT, Kawasaki Ninja 400) +0,161… DNF Alejandro Carrión (Španělsko, Smrž Racing – Willi Race, Kawasaki Ninja 400) +10 kol.

Průběžné pořadí jezdců: 1. Jeffrey Buis (Nizozemsko, MTM Kawasaki MOTOPORT, Kawasaki Ninja 400) 158 bodů, 2. Scott Deroue (Nizozemsko, MTM Kawasaki MOTOPORT, Kawasaki Ninja 400) 142 bodů, 3. Bahattin Sofuoğlu (Turecko, Biblion Motoxracing Yamaha WorldSSP300, Yamaha YZF-R3) 111 bodů… 29. Oliver König (Česká republika, Freudenberg KTM Junior Team, Movisio by Freudenberg Jr Team, KTM RC 390 R, Kawasaki Ninja 400) 5 bodů, 31. Filip Salač (Česká republika, ACCR Czech Talent Team, Kawasaki Ninja 400) 4 body, 33. Alejandro Carrión (Španělsko, Smrž Racing – Willi Race, Kawasaki Ninja 400) 4 body… Matyáš Červenka (Česká republika, Smrž Racing – Willi Race, Kawasaki Ninja 400), David Kubáň (Česká republika, ACCR Czech Talent Team – Willi Race, Kawasaki Ninja 400), Miloslav Hřava (Česká republika, ACCR Czech Talent Team – Willi Race, Kawasaki Ninja 400) všichni 0 bodů.

Titulní fotografie: Circuit de Barcelona – Catalunya

 

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0