Bečička uzavřel WSK Euro Series pěti body

Účastníkovi kategorie OK Jiřímu Bečičkovi vynesly závěrečné dva podniky letošní sezony WSK Euro Series pět bodů.

Ve Winter Cupu došel z Čechů nejdále Čepil
Hudec skončil v superfinále ROK čtvrtý
V superfinále ROK Cupu se z Čechů dařilo nejvíce Kočkovi

Igor Čepil s Jindřichem Pešlem nebyli jedinými českými závodníky, kteří minulý týden během závěrečných dvou podniků WSK Euro Series v Lonatu bodovali. Kromě této dvojice byl úspěšný i Jiří Bečička v kategorii OK.

WSK Euro Series: Čepil skončil celkově třetí v OKJ

Pešl si z Lonata odvezl 36 bodů

Ze druhého podniku sezony vyšel jezdec stáje Parolin Racing CZ s prázdnou. V kvalifikačních rozjížďkách obsadil 34. příčku. Cíl předfinálové jízdy skupiny B nespatřil. Byl ale klasifikován jako sedmnáctý a mohl se tak představit i ve finále. Ani zde z toho ale body nebyly. Obsadil 19. příčku. Cílem ovšem projel jako dvacátý. K posunu o místo vpřed mu pomohla penalizace pěti sekund pro Alessia Guazzaroniho.

Druhý podnik sezony sice Bečičkovi žádné body nepřinesl, ten třetí již ale ano. V kvalifikačních rozjížďkách to sice byla 31. pozice, v předfinále skupiny B již ale skóroval. Stalo se tak díky 12. místu, za které byl odměněn pěti body. Finále dokončil jako dvacátý osmý.

Zveřejnil(a) Parolin Racing CZ dne Sobota 19. září 2020

Hned trojčlenné zastoupení měla v kategorii OK rovněž česká stáj Praga Kart Racing Team. Její barvy reprezentovali Ital Michael Paparo, Brazilec Ricardo Gracia a Švýcar Leandro Anderruti. A i tomuto triu se podařilo bodovat.

Paparovi přinesl druhý podnik celkem 11 bodů za deváté místo v kvalifikačních rozjížďkách, za 11. pozici v předfinále A a za 17. příčku ve finálovém klání. Ve třetím podniku pak získal 15 bodů. Během něj si připsal 32. pozici v kvalifikačních rozjížďkách, osmou příčku v předfinálové jízdě skupiny B a 15. místo ve finále.

Gracia si z Lonata odvezl sedm bodů. V rámci druhého podniku brazilský jezdec obsadil 27. příčku v kvalifikačních rozjížďkách a 13. pozici v předfinále skupiny A. Finálovou jízdu se mu dokončit nepodařilo. Ve třetím podniku zaznamenal 33. pozici v kvalifikačních rozjížďkách a 13. příčku v předfinále B. Do finálové jízdy nenastoupil.

Anderruti si připsal na konto dohromady čtyři body. V rámci druhého podniku si připsal 26. místo v kvalifikačních rozjížďkách a 13. místo v předfinále B. Do cíle finálové jízdy nedojel. Kvalifikační rozjížďky třetího podniku skončily pro Švýcara 21. místem. V předfinále A sice šachovnicovou vlajku nespatřil, byl ale přesto klasifikován na bodované 16. příčce. Ve finále obsadil 12. pozici.

Výsledky finálového závodu v rámci druhého podniku: 1. Andrea Kimi Antonelli (Itálie, KR Motorsport) 21 kol, 2. Joe Turney (Velká Británie, Tony Kart Racing Team) +0,490, 3. Juho Michael Valtanen (Finsko, Pantano Team) +1,461… 17. Michael Paparo (Itálie, Praga Kart Racing Team) +16,487, 19. Jiří Bečička (Česká republika, Parolin Racing CZ) +17,144, 25. Ricardo Gracia (Brazílie, Praga Kart Racing Team) +20 kol, 28. Leandro Anderruti (Švýcarsko, Praga Kart Racing Team) +20 kol.

Výsledky finálového závodu v rámci třetího podniku: 1. Joe Turney (Velká Británie, Tony Kart Racing Team) 21 kol, 2. Nikita Bedrin (Rusko, Ward racing) +1,756, 3. Juho Michael Valtanen (Finsko, Pantano Team) +2,608… 15. Michael Paparo (Itálie, Praga Kart Racing Team) +11,205, 22. Leandro Anderruti (Švýcarsko, Praga Kart Racing Team) +15,446, 28. Jiří Bečička (Česká republika, Parolin Racing CZ) +29,133, DNS Ricardo Gracia (Brazílie, Praga Kart Racing Team).

Konečné pořadí třídy OK: 1. Andrea Kimi Antonelli (Itálie, KR Motorsport) 299 bodů, 2. Juho Michael Valtanen (Finsko, Pantano Team) 271 bodů, 3. Joe Turney (Velká Británie, Tony Kart Racing Team) 261 bodů… 42. Jiří Bečička (Česká republika, Parolin Racing CZ) 5 bodů.

Titulní fotografie: Parolin Racing CZ