Beckhäuser v pátek nakoukl do nejlepší desítky

Beckhäuser v pátek nakoukl do nejlepší desítky

Tom Beckhäuser se do úvodního závodu Formula Regional European Championship v Imole kvalifikoval na 10. místě. Kromě Romana Staňka v ita

Beckhäuser je po Imole čtrnáctý
Neděle přinesla Beckhäuserovi další bod
Beckhäuserovi přinesla neděle další body

Tom Beckhäuser se do úvodního závodu Formula Regional European Championship v Imole kvalifikoval na 10. místě.

Kromě Romana Staňka v italské F4 má Česká republika tento víkend v Imole ještě jedno želízko v ohni. Je jím Tom Beckhäuser, kterého čeká start v podniku Formula Regional European Championship.

V pátek jezdci na okruhu Enza a Dina Ferrariových absolvovali volné tréninky a kvalifikační klání. Zatímco v prvních tréninkových jízdách se český závodník umístil na 13. příčce, v těch druhých přišlo zlepšení. Pilot stáje Technorace se totiž podíval mezi elitní desítku, když obsadil 9. pozici.

Příslušnost k této společnosti se Tomovi podařila udržet i v úvodní bitvě o startovní pozice. Pro první závod víkendu si totiž zajistil start z 10. místa.

Do druhé víkendové jízdy se již ale na bodovaných příčkách kvalifikovat nedokázal. V tomto případě totiž jeho výkon stačil pouze na 12. příčku.

První boj o startovní pozice patřil Igoru Fragovi. Na druhé příčce skončil vedoucí muž průběžného pořadí Frederik Vesti a třetí čas zajel Oliver Caldwell.

kompletní výsledky první kvalifikace

Ve druhé kvalifikaci se již ale letošní suverén Vesti dokázal posunout na první místo. Druhou příčku tentokrát obsadil Enzo Fittipaldi a třetí pozici zopakoval Caldwell.

kompletní výsledky druhé kvalifikace

Zatímco první závod víkendu je na programu v sobotu od 11:50, druhá jízda čeká na piloty v 17:00.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0