Beckhäuser v sobotu posbíral jeden bod

Beckhäuser v sobotu posbíral jeden bod

Tomu Beckhäuserovi se v úvodním závodě Formula Regional European Championship v Imole podařilo jedním bodem za 10. místo drobně rozšířit sv

Beckhäuser v pátek nakoukl do nejlepší desítky
Chci odvést maximum a naučit se co nejvíce, říká Staněk
Neděle přinesla Beckhäuserovi další bod

Tomu Beckhäuserovi se v úvodním závodě Formula Regional European Championship v Imole podařilo jedním bodem za 10. místo drobně rozšířit své konto.

Po pátečních volných trénincích a kvalifikačních kláních čekaly v sobotu na Formula Regional European Championship v Imole úvodní dvě víkendové jízdy. Zatímco do prvního závodu se český závodník Tom Beckhäuser kvalifikoval jako 10., pro startovní rošt druhého klání si zajistil 12. příčku.

V úvodních metrech zahajovacího závodu tohoto podniku si navíc dokázal polepšit ještě o jednu příčku a najednou měl ve svém držení dvěma body hodnocenou 9. pozici.

Bohužel ale ne nadlouho. Již po třech kolech totiž nastal u pilota stáje Technorace propad na první nebodované 11. místo.

Přeci jen ale Tomovi bylo dopřáno odnést si ze závodu alespoň jeden bodík. Asi 18 minut před cílem totiž skončil v kačíkru závod pro Marcose Sieberta. Argentincova odstoupení, po kterém poctil trať svou návštěvou zpomalovací vůz, využil Beckhäuser k posunu na 10. místo a na něm se udržel až do cíle.

Marcos Siebert se do cíle úvodního závodu nepodíval.
foto: ACI Sport

Zatímco po prvním závodě se mohl radovat z bodového zisku, ve druhé jízdě již před ním ležel o něco těžší úkol. Tentokrát totiž začínal z nebodované pozice.

Beckhäuserova snaha o zisk dalších bodů se navíc zkomplikovala hned v úvodním kole, během něhož se ze své startovní pozice propadl ještě na 13. pozici.

Na 12. místo se sice později dokázal vrátit, posun do nejlepší desítky již ale v jeho silách nebyl a v tomto případě vyšel naprázdno.

V obou závodech se z vítězství radoval pilot startující z pole position. Na úvod triumfoval Igor Fraga před druhým Oliverem Caldwellem a třetím Frederikem Vestim. Po druhé jízdě ale vystoupil na nejvyšší stupeň právě Dán. Suverénovi letošní sezony opět dělali společnost Caldwell (2.) s Fragou (3.).

kompletní výsledky prvního závodu

kompletní výsledky druhého závodu

Zítřejší program odstartuje v 11:25 třetím závodem, do kterého Beckhäuser vyrazí z 12. příčky, a zakončí jej závěrečná čtvrtá jízda (16:40). Ten se uskuteční jakožto náhrada za zrušený závod ve Vallelunze. Jelikož se ale tohoto podniku Tom nezúčastnil, bude v posledním závodě chybět.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0