Beckhäuser vyrazí do závodů v Mugellu ze 13. místa

Beckhäuser vyrazí do závodů v Mugellu ze 13. místa

Toma Beckhäusera čeká ve všech třech víkendových závodech Formula Regional European Championship v Mugellu start ze 13. pozice. Předposlední

Beckhäuser v pátek nakoukl do nejlepší desítky
Staněk zahájí sezonu až v květnu
Beckhäuser v Asii končí, čeká jej Formula Regional European Championship

Toma Beckhäusera čeká ve všech třech víkendových závodech Formula Regional European Championship v Mugellu start ze 13. pozice.

Předposlední podnik sezony absolvuje tento víkend v Mugellu nejen italská F4, ale také Formula Regional European Championship. V Toskánsku se do startovního pole této série vrací po absenci v barcelonském klání český závodník Tom Beckhäuser.

Po pátku se zdá, že cesta za rozšířením bodového konta nebude v podání pilota stáje Technorace jednoduchá. Tom se totiž během úvodního dne závodního víkendu pohyboval ve všech jízdách až za branou elitní desítky.

Klání v Mugellu otevřel Beckhäuser 13. nejrychlejším časem, kterého dosáhl v úvodním volném tréninku. Ve druhé sérii zkušebních jízd ovšem přišlo zlepšení v podobě posunu na 11. místo.

S dvojicí bitev o startovní pozice se ovšem věci vrátily zpět do původního stavu a Tom se v obou případech opět umístil na 13. místě. Stejná pozice mu pak bude na základě druhých nejrychlejších časů z obou kvalifikací také na startovním roštu závěrečné jízdy.

Do prvního závodu víkendu vyrazí z pole position suverén letošního ročníku Frederik Vesti. V první řadě jej doplní David Schumacher a třetí místo bude patřit Enzu Fittipaldimu.

Ve zbývajících dvou jízdách již to ale bude Schumacher, komu bude na startu patřit čelní pozice. Vítěz první kvalifikace Vesti se musel ve druhém kvalifikačním klání spokojit se stříbrnou příčkou. Za Dánem se umístilo jméno zajímavé nejen pro české fanoušky – Lirim Zendeli. Ten letos absolvoval kompletní sezonu F3 u Sauber Junior Teamu by Charouz a v Mugellu si závodní rok prodlužuje. V závěrečném závodě víkendu bude podoba první trojice startovního roštu stejná jako v případě druhého klání.

kompletní výsledky první kvalifikace

kompletní výslekdy druhé kvalifikace

pořadí podle druhých nejrychlejších časů kvalifikace

Stejně jako italská F4 i Formuli Regional European Championship zítra čekají dvě jízdy. První je na programu od 11:50 a druhý od 17:30.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0