LOADING

Type to search

Share

Tom Beckhäuser si v přesposledním podniku letošní sezony Formula Regional European Championship v Mugellu připsal na své konto další bod za 10. místo ve druhém závodě.

Stejně jako italská F4 absolvovala v Mugellu o víkendu předposlední podnik letošníhk ročníku také série Formula Regional European Championship. V její startovní listině jsme opět mohli najít českou vlajku. Po absenci v Barceloně si totiž znovu zazávodil Tom Beckhäuser.

Již páteční boje o startovní pozice ale ukázaly, že Tomova cesta za ziskem dalších bodů nebude žádnou procházkou růžovou zahradou. Pilot stáje Technorace totiž v obou kvalifikacích skončil 13. a stejná pozice mu navíc připadla rovněž pro start závěrečné jízdy víkendu, jejíž startovní rošt se tvoří podle druhých nejrychlejších časů z obou kvalifikací.

Že rozšíření bodového účtu nebude pro Toma snadnou záležitostí, se potvrdilo v sobotním úvodním závodě. Do něj se sice Beckhäuserovi podařilo odstartovat úspěšně a posunul se na 10. místo, netrvalo ovšem dlouho a český závodník začal ztrácet pozice. Výsledkem nakonec byla i tentokrát 13. příčka.

Co ale bylo pražskému rodákovi odepřeno v prvním závodě, to se mu ve druhém víkendovém klání již poštěstilo, když oproti své startovní pozici dokázal během závodu další tři vydělat a mohl se tak radovat alespoň z jednoho bodu za desáté místo.

U jednoho příspěvku na Beckhäuserovo konto již ale zůstalo. V nedělním závodě se totiž nejenže nedokázal ze 13. příčky posunout nahoru, ale navíc se propadl o jedno místo dozadu a cílem tedy projel jako 14.

V úvodních dvou závodech víkendu se z vítězství radoval Frederik Vesti, kterému v prvním případě dělali na pódiu společnost David Schumacher (2.) s debutujícím Jakem Hughesem (3.) a v tom druhém zase letošní reprezentant Sauber Junior Teamu by Charouz ve F3 Lirim Zendeli (2.) a opět třetí Hughes.

V závěrečné jízdě víkendu se již ale Dán musel spokojit s bramborovou medailí za čtvrtou pozici. Z vítězství se tentokrát radoval David Schumacher, přičemž poslední dvě pódiové pozice zůstaly stejné jako v případě druhého závodu. Tím nejšťastnějším ale byl znovu Vesti, který si s předstihem zajistil mistrovsky titul a finálový podnik na Monze (18.-20. října) již tak může absolvovat v klidu.

kompletní výsledky prvního závodu

kompletní výsledky druhého závodu

kompletní výsledky třetího závodu

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..