Bednář zažil v Genku pozitivní víkend

Bednář zažil v Genku pozitivní víkend

Jan Bednář hodnotí podnik DKM v Genku pozitivně. Jezdec stáje Gregor Kart s.r.o. skončil ve třídě DSKC na 13. místě. Kromě Jakuba Talaše s&nb

Víkendový přehled: Charouz na Hungaroringu nebo Pekař na Oscherslebenu
Čtveřice Čechů bodovala v Ampfingu
Čepil se v Genku radoval z pódia

Jan Bednář hodnotí podnik DKM v Genku pozitivně. Jezdec stáje Gregor Kart s.r.o. skončil ve třídě DSKC na 13. místě.

Kromě Jakuba Talaše s Dominikem Javůrkem ve třídě DSKM skončil uplynulý víkend v Genku bodovým úspěchem také pro Jana Bednáře. Účastník kategorie DSKC nasbíral v Belgii stejně jako Talaš 13 bodů, které ukořistil nejen díky 13. pozici ve finále, ale i za 9. místo v předfinále a za 11. příčku v kvalifikačních jízdách.

Byť se Honzovo premiérové představení na této trati neobešlo bez komplikací, opouštěl Belgii s pozitivními dojmy.

„Víkend v Genku pro nás byl velmi pozitivní. Představil jsem se na této trati poprvé, což je handicap, se kterým se letos jakožto nováček musím v německém šampionátu vypořádávat častokrát. Okruh se mi ale hned od začátku líbil. Díky hladkému asfaltu, rychlým zatáčkám a příjemnému zázemí jsme si tento závod moc užili.“

„V pátek nám hledání vhodného nastavení a mně osobně poznávání trati zkomplikovalo proměnlivé počasí. I tak ale byla naše rychlost dobrá a po kvalifikaci jsme měli dobře nakročeno k solidnímu výsledku. Jedenácté místo a ztráta tří desetin na vítěze určitě zklamáním nebyly, ale nebýt mé chyby v posledním měřeném pokusu, mohlo být ještě lepší.

Do kvalifikačních rozjížděk jsem tedy vystartoval ze 7., resp. 8. pozice. V první jízdě jsem neměl dostatečnou rychlost, abych dokázal držet krok se špičkou a tudíž jsem se v cíli propadl na 9. příčku. Ve druhé se mi povedl start a po celý závod jsem dotíral na 4. místo. Nakonec jsem ale po nepovedeném útoku skončil sedmý.

Jan Bednář se v Genku umístil na 13. místě kategorie DSKC.
foto: motokary.cz

Do předfinále A jsem vyrazil ze 6. příčky. Start jako takový se mi povedl a v prvních zatáčkách jsem se snažil prodrat na přední pozice. Došlo ale k lehkému kontaktu a já se propadl. Když se pak pole roztrhalo, už jsem neměl potřebnou rychlost, abych se mohl dotáhnout a dojel jsem devátý.

Tento výsledek znamenal pro finále start ze 17. místa. Ve finále bylo dění v prvních zatáčkách podobné jako v předfinále, akorát s tím rozdílem, že jsem se propadl až na 22. pozici. Poté začala stíhací jízda, která v cíli skončila na 13. místě,“ shrnul Honza belgický víkend.

Vedle toho Bednář vyzdvihl také výkony svých krajanů a nezapomněl ani poděkovat své stáji za odvedenou práci.

„Chtěl bych také vyzdvihnout výkony mých kolegů z České republiky, zejména Jakuba Talaše a Igora Čepila, na jejichž závodění byla radost se koukat. Na závěr bych chtěl moc poděkovat týmu Gregor Racing, zejména mému mechanikovi Honzovi Steklíkovi za skvělou přípravu motokáry a také Petru Machačovi za bezkonkurenční motory.“

V průběžném pořadí se Bednář nachází se 39 body na 14. místě.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0