Bennani vyloučen z 2. závodu, Borkovič dostal penalizaci

Bennani vyloučen z 2. závodu, Borkovič dostal penalizaci

Aktualizace 13:35 - Další rána pro Bennaniho. Za způsobení havárie Toma Coronela na startu druhého závodu dostal Maročan penalizaci ztráty třech míst

Dušan Borkovič s odvoláním neuspěl
Borkovič pracuje na návratu do WTCC v roce 2016
Dušan Borković od příštího roku v TCR

Aktualizace 13:35 – Další rána pro Bennaniho. Za způsobení havárie Toma Coronela na startu druhého závodu dostal Maročan penalizaci ztráty třech míst na startovním roštu pro závody ve Francii.

Pořadím v prvním i druhém závodě světového šampionátu WTCC zamíchala penalizace pro Dušana Borkoviče a dodatečné vyloučení Mehdiho Bennaniho. Pro srbského jezdce se tak nejednalo o nejšťastnější vstup do WTCC a to i přesto, že dokázal svou rychlost.

Diskvalifikace ze třetí části kvalifikace, odstoupení v druhém závodě a nakonec penalizace v prvním závodě-taková je vizitka Dušana Borkoviče. Nenechte se mýlit, desetisekundovou penalizaci nedostal Borkovič za kontakt s Monteirem, ale za to, že v kameře v jeho voze nebyla nalezena paměťová karta, když chtěli komisaři vyšetřovat právě tento manévr. V prvním závodě se toho však příliš nezměnilo. Monteirovi tak nyní patří pátá příčka a Borkovič se musí spokojit s šestou.

\”Komisaři tvrdí, že jsem postrčil Monteira, ale já jsem ho dvě kola zpátky předjel a on si pak zkrátil šikanu, za to měl dost trest průjezd boxy. Později jsem ho chtěl předjet v poslední zatáčce, ale on mi vjel přímo do cesty. Byl jsme zezačátku rychlejší než Tiago, tak jsem ho chtěl co nejrychleji předjet, abych dohnal Chiltona. Pak jsem se ale trochu uklidnil, když jsem viděl, jak je Chilton daleko a znažil jsem se šetřit brzdy. Kluci z týmu ale zapomněli dát do kamery paměťovou kartu, takže komisaři nemohli vidět, jak se to všechno stalo,\” okomentoval situaci Borkovič.

Ne zrovna povedený druhý závod má za sebou domácí jezdec Mehdi Bennani. Po havárii s Tomem Coronelem, kterou někteří označují jako za normální závodní incident a jiní jako Bennaniho vinu, byl marocký jezdec viditelně v šoku a zklamaný. V závodě sice bral páté místo, ale svůj kalich hořkosti musí vypít až do dna. Honda týmu Proteam Motorsport byla totiž podvážena a Bennani si tak vysloužil diskvalifikaci z druhého závodu. To např.znamená to, že Rus Kozlovskiy si svoje osobní maximum vylepšil dokonce na páté místo.

Foto: WTCC Media

COMMENTS

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar
  Karel Lacina 7 years ago

  i když na tom Bennani asi nějakou část viny nese, tak ta nehoda prostě vyplynula z dané situace a je to úplně normální závodní incident a žádný trest by za to jezdec Hondy dostat neměl. Je to opravdu trapné jak v dnešní době hned každý sebemenší kontakt komisaři okamžitě vyšetřují a trestají, to aby se jezdci pomalu báli jeden na druhého zaútočit. Dříve toto nebylo a závody byly mnohem záživnější a koukatelnější než právě marocké WTCC.

  • comment-avatar
   Michal Hemmer 7 years ago

   naprostý souhlas. po marockém zavodě sem byl rozčarován přijdemně že se kontaktní zavodění diky novým pravidlům vytráci. naopak sem zhlídnul lonský první závod ADAC PROCAR a i přez malí počet aut byla divize 2 (S1600) napínavá a velmy zabavná

 • DISQUS: 0