Bird uletěl všem, start nové sezony Formule E mu vyšel nejlépe

Bird uletěl všem, start nové sezony Formule E mu vyšel nejlépe

Úvodní klání nové sezony Formule E 2017/2018 vyhrál v Hongkongu Sam Bird. Pilot týmu DS Virgin Racing startoval do závodu ze druhé pozice a při cestě

Vergne se rozešel s Ferrari. Kariéru sází na Formuli E, pošilhává také po Le Mans
Formule E se vrátí do Londýna
Víkendový přehled: 24h Spa, Závěr Formule E v Montrealu nebo IndyCar v Ohiu

Úvodní klání nové sezony Formule E 2017/2018 vyhrál v Hongkongu Sam Bird. Pilot týmu DS Virgin Racing startoval do závodu ze druhé pozice a při cestě za prvním triumfem ho nezastavila ani penalizace průjezdu boxy. Druhý dokončil vítěz kvalifikace Jean-Éric Vergne a třetí Nick Heidfeld.

První jízda sezony se zkomplikovala hned v prvním kole, když se André Lotterer zapíchl na městském okruhu do bariéry, zablokoval trať a závod zhruba na půl hodiny přerušil. Vergne, který si po zhasnutí červených světel udržel vedení, tak musel první pozici hájit znovu při restartu.

Sam Bird se držel permanentně za francouzovým zadním křídlem a prosadit se dokázal ve 20 kole ze 43, Vergne na to reagoval a zajel k mechanikům na výměnu vozu s čerstvou baterií. Sam Bird zůstal na trati o jedno kolo déle, v boxech ale netrefil správně své stání, monopost nechal před garáží a výměnu formule provedl v rozporu s pravidly. Na trať se sice vrátil s pětisekundovým náskokem na Vergneho, ale od komisařů obdržel penalizaci průjezdu boxovou uličkou. Trest si pilot Virgin Racingu odpykal 13 kol před koncem a do té doby byl schopný najet takovou výhodu, aby se stihl vrátit znovu na čele. První pozici si Bird již udržel až pod šachovnicovou vlajku a zvítězil o 11.5s.

O druhou příčku urputně bojoval až do samotného konce Vergne s Nickem Heidfeldem. Francouz se místy bránil velmi houževnatě a od pilota stáje Mahindra Racing sklidil po závodě kritiku.

Úřadující šampión Lucas di Grassi musel ze závodu odstoupit kvůli poškozenému pravému zadnímu zavěšení, které si přivodil po kolizi se Sébastienem Buemim.

S jedním kolem ztráty dokončil Oliver Turvey, jenž předvedl famózní start ze sedmé příčky na třetí. V průběhu prvního stintu ale jeho monopost ztratil výkon. Velké manko již Brit nedohnal.

Výsledky závodu:

 

COMMENTS

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar
  Josefus 3 years ago

  Všiml jsem si, že někteří piloti měli se svými poměrně dlouhými auty problém se vejít do té nejostřejší zatáčky (vracáku). Stálo by za úvahu ta auta trochu zkrátit a trochu zúžit. Usnadnilo by to zároveň i předjíždění.

 • comment-avatar
  Martis 3 years ago

  Vždyť to je jen na baterky. Šířka dobrá jen délka je zbytečně přehnaná jak celá formule E.

 • DISQUS: 0