Bjorkovi patřila také druhá kvalifikace

Bjorkovi patřila také druhá kvalifikace

Švédský závodník Thed Bjork dokázal zajet nejrychlejší čas také ve druhé kvalifikaci na Nordschleife. Druhým místem překvapil Frederic Vervisch a třet

Boldizs: TCR Eastern Europe je jedna z nejlepších sérií na učení
Do TCR Eastern Europe přichází Dušan Borkovič
Tomáš Pekař pokračuje ve spanilé jízdě

Švédský závodník Thed Bjork dokázal zajet nejrychlejší čas také ve druhé kvalifikaci na Nordschleife. Druhým místem překvapil Frederic Vervisch a třetí skončil Norbert Michelisz. Do druhého závodu vyrazí z prvního místa Pepe Oriola.

Ve čtvrtečním závodě Thedu Bjorkovi první letošní triumf unikl. Švéd po startu z pole position dokončil první závod víkendu jako druhý. Další velkou šanci na vítězství ude mít ovšem ve třetím závodě. Do něj totiž loňský šampion WTCR opět odstartuje díky vítězství ve druhé kvalifikaci z pole position. Švédský jezdec zajel čas 8:55,085 a svému nejbližšímu pronásledovateli nadělil jednu sekundu.

Jezdcem, který se k Bjorkovu času přiblížil ve druhé kvalifikaci nejblíže, byl Frederic Vervisch. Belgický jezdec stáje Audi Sport Team Comtoyou, kterému v průběžném pořadí šampionátu patří až 18. příčka, příjemně překvapil druhým nejrychlejším časem, který měl hodnotu 8:56,125.

Třetí pozici obsadil jezdec stáje BRC Racing Team Norbert Michelisz. Maďar zaznamenal čas 8:56,534.

Čtvrtý čas zajel vítěz úvodního závodu Yvan Muller. Pátou pozici obsadil jeho synovec Yann Ehrlacher. Jezdec stáje Münnich Motorsport se v sobotu pokusí napravit svůj nevydařený čtvrteční závod.

Šestou pozici obsadil Benjamin Lessennes. Náhrada za Tiaga Monteira tak pokračuje v dobrých výkonech. Na sedmé pozici se umístil Rob Huff, osmé místo patřilo Estebanu Guerrierimu, deváté Renému Rastovi a desátou příčku obsadil Pepe Oriola. Španělský jezdec stáje Campos Racing si tímto výsledkem zajistil pole position pro druhý závod víkendu. Naději na dobrý výsledek bude mít rovněž domácí jezdec startující na divokou kartu René Rast, který díky převracenému pořadí nejlepší desítky na startu druhého závodu doplní Oriolu v první řadě.

Jedenáctý skončil Jean-Karl Vernay, dvanáctý Nathanaël Berthon a třináctý Tom Coronel. Trápení Gabriele Tarquiniho pokračovalo také ve druhých kvalifikačních bojích. Poté, co vedoucí muž šampionátu nedokončil po jezdecké chybě první závod víkendu, zajel ve druhé kvalifikaci pouze 14. čas a v sobotu jej tak nečeká lehká práce.

Patnáctou pozici obsadil Gordon Shedden, šestnáctou Mehdi Bennani, sedmnáctou John Filippi, osmnáctou Aurélien Panis, devatenáctou Maťo Homola, který byl znovu lepším z jezdců DG Sport Competition a nejlepší dvacítku uzavřel James Thompson.

Jednadvacátý skončil Denis Dupont, dvaadvacátý Aurélien Comte, třiadvacátý Gianni Morbidelli, čtyřiadvacátý jeho týmový kolega Fabrizio Giovanardi, pětadvacátý Norbert Nagy, šestadvacátý Zsolt David Szabo a poslední 27. pozici obsadil Kris Richard. Švýcar startující s týmem KCMG na divokou kartu ztratil na předposledního Szaba jednu sekundu.

Druhý závod víkendu odstartuje v 11:00. Start třetího závodu je na programu ve 12:20.

 

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0