BMW má o jezdcích pro Le Mans jasno, Beche pojede v LMP2

BMW má o jezdcích pro Le Mans jasno, Beche pojede v LMP2

Do letošního závodu 24h Le Mans, který uzavře super sezónu FIA WEC 2018/19, zbývá už jen měsíc. Své jezdecké posádky nyní odhalilo BMW, které nasadí

24h Le Mans – Po druhé kvalifikaci patří Toyotě první řada
Lammers zatím ještě končit nehodlá
Je to tady! Závod 24h Le Mans na programu již tento víkend

Do letošního závodu 24h Le Mans, který uzavře super sezónu FIA WEC 2018/19, zbývá už jen měsíc. Své jezdecké posádky nyní odhalilo BMW, které nasadí v kategorii GTE Pro dva vozy MTEK BMW M8 GTE. Do vytrvalostních závodů se vrátí také Mathias Beche, který pojede za High Class Racing ve třídě LMP2.

S vozem BMW M8 GTE číslo 81 závodí v super sezóně dvojice Nick Catsburg a Martin Tomczyk. Pro Le Mans ji pak stejně jako loni doplní Philipp Eng. Rakouskému závodníkovi se zatím letos s vozem německé značky daří, když s týmem BMW Team RLL ovládli závod 24h v Daytoně v zámořské sérii IMSA.

Základ druhé posádky číslo 82 tvoří dvojice António Félix da Costa a Augusto Farfus, kterou doplní Jesse Krohn. Finský závodník tak zastoupí loňského třetího pilota Alexandera Simse. Stejně jako Eng i Krohn přichází z týmu BMW Team RLL ze série IMSA, ale pro něj jde o vůbec první start v Le Mans.

„Díky jezdcům, kteří usednou do kokpitů našich vozů BMW M8, budeme v perfektní pozici. Hlavní jezdci Martin, Nick, António a Augusto již získali ve WEC pódium a doplní je Philipp a Jesse, kteří také mají obrovské zkušenosti s vozy BMW M8 GTE a ví, jak uspět v kategorii GT,“ řekl o jezdeckém složení šéf BMW Motorsport Jens Marquardt.

Beche

V Le Mans se do prostředí vytrvalostních závodů vrátí také Mathias Beche. Švýcarský pilot odjel prvních šest podniků super sezóny s týmem Rebellion Racing ve třídě LMP1, ale pak musel uvolnit místo Nathanaelovi Berthonovi. Nyní však Beche dostane šanci, a to díky High Class Racing ve třídě LMP2.

Tým High Class Racing, který závodí s vozy LMP2 v evropské sérii ELMS od roku 2017, se zúčastní slavného závodu vůbec poprvé. Dvaatřicetiletý Švýcar pak do týmu přináší zkušenosti, jelikož ho čeká již sedmý start v Le Mans v řadě. Za volantem vozu Oreca 07 Gibson se bude střídat s dvojicí Anders Fjordbach a Dennis Andersen.

„Jsem nadšený, že mohu jet závod 24h Le Mans v barvách High Class Racing a chtěl bych poděkovat stáji Rebellion Racing, že mi to umožnili. Do týmu přinesu své zkušenosti z předchozích let a pomohu Andersovi, Dennisovi a celému týmu vytěžit z vozu maximum,“ řekl Beche.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0