BMW má o jezdcích pro Le Mans jasno, Beche pojede v LMP2

BMW má o jezdcích pro Le Mans jasno, Beche pojede v LMP2

Do letošního závodu 24h Le Mans, který uzavře super sezónu FIA WEC 2018/19, zbývá už jen měsíc. Své jezdecké posádky nyní odhalilo BMW, které nasadí

V posledním tréninku na čele opět Rebellion
24h Le Mans – Vadný senzor přihrál vítězství druhé Toyotě #8
Villorba Corse se nevzdává, chce vůz stihnout opravit

Do letošního závodu 24h Le Mans, který uzavře super sezónu FIA WEC 2018/19, zbývá už jen měsíc. Své jezdecké posádky nyní odhalilo BMW, které nasadí v kategorii GTE Pro dva vozy MTEK BMW M8 GTE. Do vytrvalostních závodů se vrátí také Mathias Beche, který pojede za High Class Racing ve třídě LMP2.

S vozem BMW M8 GTE číslo 81 závodí v super sezóně dvojice Nick Catsburg a Martin Tomczyk. Pro Le Mans ji pak stejně jako loni doplní Philipp Eng. Rakouskému závodníkovi se zatím letos s vozem německé značky daří, když s týmem BMW Team RLL ovládli závod 24h v Daytoně v zámořské sérii IMSA.

Základ druhé posádky číslo 82 tvoří dvojice António Félix da Costa a Augusto Farfus, kterou doplní Jesse Krohn. Finský závodník tak zastoupí loňského třetího pilota Alexandera Simse. Stejně jako Eng i Krohn přichází z týmu BMW Team RLL ze série IMSA, ale pro něj jde o vůbec první start v Le Mans.

„Díky jezdcům, kteří usednou do kokpitů našich vozů BMW M8, budeme v perfektní pozici. Hlavní jezdci Martin, Nick, António a Augusto již získali ve WEC pódium a doplní je Philipp a Jesse, kteří také mají obrovské zkušenosti s vozy BMW M8 GTE a ví, jak uspět v kategorii GT,“ řekl o jezdeckém složení šéf BMW Motorsport Jens Marquardt.

Beche

V Le Mans se do prostředí vytrvalostních závodů vrátí také Mathias Beche. Švýcarský pilot odjel prvních šest podniků super sezóny s týmem Rebellion Racing ve třídě LMP1, ale pak musel uvolnit místo Nathanaelovi Berthonovi. Nyní však Beche dostane šanci, a to díky High Class Racing ve třídě LMP2.

Tým High Class Racing, který závodí s vozy LMP2 v evropské sérii ELMS od roku 2017, se zúčastní slavného závodu vůbec poprvé. Dvaatřicetiletý Švýcar pak do týmu přináší zkušenosti, jelikož ho čeká již sedmý start v Le Mans v řadě. Za volantem vozu Oreca 07 Gibson se bude střídat s dvojicí Anders Fjordbach a Dennis Andersen.

„Jsem nadšený, že mohu jet závod 24h Le Mans v barvách High Class Racing a chtěl bych poděkovat stáji Rebellion Racing, že mi to umožnili. Do týmu přinesu své zkušenosti z předchozích let a pomohu Andersovi, Dennisovi a celému týmu vytěžit z vozu maximum,“ řekl Beche.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0