BMW po jediné sezóně odchází ze šampionátu WEC

BMW po jediné sezóně odchází ze šampionátu WEC

Po Fordu se potvrdily i další nepříjemné zvěsti, a to že šampionát WEC opustí po jediné sezóně také BMW. Ve třídě GTE Pro již v příští sezóně vůz M8

Druhý den předsezónních testů DTM na Hockenheimu bylo nejrychlejší opět BMW
Novinář Chris Harris řídil BMW M3 DTM
Vicemistr evropské F3 Tom Blomqvist získal sedačku v DTM

Po Fordu se potvrdily i další nepříjemné zvěsti, a to že šampionát WEC opustí po jediné sezóně také BMW. Ve třídě GTE Pro již v příští sezóně vůz M8 GTE neuvidíme. Německá automobilka se hodlá zaměřit na technologie budoucnosti. Zůstává však i nadále v sériích IMSA, DTM či v různých závodech GT.

BMW absolvovalo v super sezóně FIA WEC 2018/19 svůj debut v šampionátu. Po sedmi odjetých podnicích z osmi však německé automobilce patří poslední místo v průběžném pořadí automobilek v GTE Pro. Vůz M8 GTE před letošním závodem Le Mans navíc zůstává jediným vozem bez jediného vítězství.

Do super sezóny nasadilo BMW hned dvojici vozů, které svěřilo do rukou velice zkušeným jezdcům. Posádku číslo 81 tvořilo duo Nick Catsburg a Martin Tomczyk. Ty v průběhu sezóny občas doplnila zvučná jména jako Philipp Eng či Alexander Sims.

Ve druhém voze s číslem 82 se jezdci střídali častěji a jedinou stálici zde tvořil António Félix da Costa. Toho v průběhu super sezóny doplňovali Tom Blomqvist, Augusto Farfus, Alexander Sims, Bruno Spengler či Jesse Krohn.

BMW se místo GTE Pro hodlá zaměřit na programy, které mají větší váhu do budoucna, včetně esportu. Vůz M8 GTE bude ovšem pokračovat v zámořské sérii IMSA. Kromě toho BMW zůstává i v šampionátu DTM a také v atraktivních závodech GT, kde loňský nový model GT4 brzy doplní také nový vůz GT3.

„Rozhodli jsme se nepokračovat v šampionátu WEC. Červnový závod 24h Le Mans tak bude pro nás uzavření celé kapitoly, kterou jsme přesně tam právě před rokem také zahájili světovou premiérou BMW 8 Series Coupe. Chceme se soustředit hlavně na budoucnost a šampionát WEC se neslučuje v našimi cíli pro příští roky,“ řekl ředitel BMW Motorsport Jens Marquardt.

„Chtěli bychom poděkovat týmu BMW Team MTEK za jejich odhodlání a přejeme šampionátu WEC vše nejlepší do budoucna,“ dodal.

Pro MTEK je to velká rána. Tento tým původně závodil v DTM, ale poté si je BMW vybralo pro své tovární působení v šampionátu WEC a tým tak musel projít kompletní reorganizací. Šéf MTEKu Ernest Knoors vyjádřil své zklamání nad tímto rozhodnutím. Případný návrat do DTM sice nevylučuje, ale aktivně hledá i alternativy jak v šampionátu WEC zůstat.

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Josefus 2 years ago

    Odchod po roce je divný a blbý. Budou-li velké automobilky odcházet z významných seriálů, zůstanou pouze značkové poháry, což povede k úpadku motoristického sportu.

  • DISQUS: 0