BODY PRO SIROTKINA A I.S.R. RACING PO ZÁVODĚ BOHATÉM NA UDÁLOSTI

I.S.R. Racing uzavřel belgický víkend Formule Renault 3.5 bodovým ziskem ve druhém závodě, když Sergej Sirotkin skončil osmý. Druhý pilot týmu, Christ

Ohromující vítězství českého I.S.R. Racingu v závodě ADAC GT Masters na Nürburgringu
I.S.R. RACING DOKONČIL ÚVODNÍ TEST SEZÓNY V ALCANIZU, 3. DEN NARUŠIL DÉŠŤ
BEC: V předkvalifikaci na Monze udávaly tempo vozy Ferrari, Scuderia Praha v TOP5!

I.S.R. Racing uzavřel belgický víkend Formule Renault 3.5 bodovým ziskem ve druhém závodě, když Sergej Sirotkin skončil osmý. Druhý pilot týmu, Christopher Zanella, přijel do cíle na 13. místě. Oba svých výsledků dosáhli po skvělé stíhací jízdě, protože českému týmu příliš nevyšla.

Po ranní kvalifikaci byl Christopher Zanella se 14. místem nejlépe umístěným pilotem týmu. Naneštěstí mu na startu zhasl motor a do závodu vstoupil jako úplně poslední (na 22. místě), když jeho vůz musel být nastartován na pit lane. Safety car, který vyjel na trať po kolizi čtyř vozů v Eau Rouge, dovolil Švýcarovi rychle dojet hlavní pole. Ovšem každé další získané místo bylo dílem rychlosti a závodnického umu. Christopherova rychlost a dobrá strategie zastávky v boxech mu umožnily poskočit ž na 15. místo. A když dva soupeři před ním po kolizi ze závodu odstoupili, dostal se až na 13. pozici.

Sergej Sirotkin stál na startu ještě více vzadu na 20. pozici. Dobře odstartoval a okamžitě předjel jednoho soupeře. Nejvíce ale vydělal na dramatu v Eau Rouge a byl patnáctý. I v případě Sergeje sehrála klíčovou roli strategie a díky sérii velice rychlých kol se ruskému pilotovi podařilo dostat až na 11. místo. Následoval souboj s Oliverem Webbem a Nikolajem Martsenkem o poslední bod a Brita předjel. To ovšem stále nebyl konec, dvě kola před koncem závodu mu kolize na čela závodu darovala dalších několik pozic a pod šachovnicovou vlajkou projel jako osmý.

Sergej SIROTKIN
Kvalifikace 2     20. místo 1:59.547 +1.119
Závod 2              8. místo   21 kol  +27.406

„Na to, že jsme startovali z desáté řady, můžeme výsledek považovat za velice dobrý. Znovu naše rychlost v závodě ukazuje, že po lepší kvalifikaci bychom byli schopni bojovat o mnohem lepší umístění. Nyní už je ale čas myslet na podnik v Moskvě, je to můj domácí závod, takže se chci předvést v té nejlepší formě.“

Christopher ZANELLA
Kvalifikace 2   14. místo 1:59.387 +0.959
Závod 2            13. místo 21 kol  +33.444

„Je mi líto startu, byla to čistě moje chyba. Chtěl jsem zbránit prokluzu kol a byl jsem příliš opatrný na plynu, možná až moc. Motor zhasl a můžeme být jen rádi za vyjetí safety caru v prvním kole, protože to nám dovolilo dotáhnout se na ostatní. Pak už to byla zábava, měl jsem dobrou rychlost a mohl jsem využívat chyb ostatních jezdců. Spokojen ale nejsem, kdyby mi nezhasl motor, mohlo to být lepší.“