Boldizs: TCR Eastern Europe je jedna z nejlepších sérií na učení

Boldizs: TCR Eastern Europe je jedna z nejlepších sérií na učení

Ještě před začátkem sezony FIA WTCR jsme letos mohli Benceho Boldizse vidět v úvodních dvou podnicích TCR Eastern Europe. Podle Maďara se jedná o jeden z nejlepších šampionátů pro sběr zkušeností.

Grobnik mi pomohl ke zlepšení, říká Boldizs
Boj o titul vicemistra TCR Eastern Europe zůstává otevřený
TCR Eastern Europe v Brně hned s dvaceti vozy

Během letošního ročníku TCR Eastern Europe jsme mohli Benceho Boldizse spatřit při úvodních dvou podnicích v Grobniku a na Slovakiaringu. Z nich pilot stáje Zengő Motorsport vytěžil celkem 46 bodů, přičemž jeho nejlepším výsledkem bylo druhé místo z nedělního závodu na Slovakiaringu. Celkově skončil sedmý.

„Ohledně svého účinkování v TCR Eastern Europe toho nemohu říci mnoho, jelikož jsme nastoupili pouze v úvodních dvou podnicích. Celková sedmá příčka tedy není příliš důležitá. Tyto dva závodní víkendy byly mé první dva ve voze TCR vůbec. Startovali jsme tu tedy proto, abychom se učili. Pódium ve druhém podniku ale bylo samozřejmě pěkné, zvláště když jsem na něj dosáhl z dvanáctého místa,“ řekl Boldizs o svém letošním působení v šampionátu.

Kromě TCR Eastern Europe ale letos Boldizs závodil i v kompletní sezoně FIA WTCR. Tam rovněž působil u Zengő Motorsportu a v šampionátu skončil na osmnácté příčce. Maďar se nechal slyšet, že mu účinkování v TCR Eastern Europe přechod do světového poháru usnadnilo.

„Samozřejmě, že mi to hodně pomohlo. Bylo dobré se posadit do auta specifikace TCR ještě předtím, než odstartovala sezona FIA WTCR. Jak jsem říkal, proto jsme tam byli. Ano, byla to pro mě dobrá příprava. FIA WTCR je ale samozřejmě na o něco vyšší úrovni. Byl to tedy obrovský krok dopředu. Na učení je TCR Eastern Europe jednou z nejlepších sérií. Jsou tu dobří závodníci a někteří mají spoustu zkušeností. Okruhy jsou také dobré,“ uvedl.

Benceho Boldizse jsme letos mohli vidět i v celé sezoně FIA WTCR. Foto: Zengő Motorsport

Kde přesně bude Boldizs závodit příští rok, zatím neví. Rád by ovšem pokračoval ve FIA WTCR. Současně ale nevyloučil, že by se znovu ukázal i v TCR Eastern Europe. Dále prozradil, že pokud by se do východoevropské série skutečně vrátil, pravděpodobně by nastoupil stejně jako letos ve FIA WTCR s nejnovější Cuprou specifikace TCR – Cuprou Leon Competición TCR. Tento vůz měl v TCR Eastern Europe zastoupení už letos díky jezdci stáje Fullinrace Academy Petru Čížkovi.

Titulní fotografie: TCR Eastern Europe

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0